Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mentor Kurtishi - Dashuri E Vjetër

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dashuri E Vjetër".
3. Video është e këngës "Dashuri E Vjetër", por nuk këndohet nga Mentor Kurtishi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mentor Kurtishi - Dashuri E Vjetër  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  14

Orkestrimi:

Darko Dimitrov

Këngë e albumit:

"Pikon Loti"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2003

2003-11-30T23:00:00+00:00Aman aman aman aman aman
Ehj ehj hej hej heejje
Amaaaaaaaaaan aman aman aman
Hej hej hejj heeej

Don me mu kthy
Në rrugën e vjetër
Por nuk ke fuqi
Nuk jam ai
Dikur që kam qenë
Nga ti nuk kam dobi
U m`ke thanë ti në anen tjetër
Thellë ne s`kemi kufi
Jam për ty mollë e ndaluar
E vjetra Dashuri

Ref: (4x)
Dashnori vjetër
Tash e don një tjetër
Mos m`thirr në emër
Mos më thuaj zemër

Don me mu kthy
Në rrugën e vjetër
Por nuk ke fuqi
Nuk jam ai
Dikur që kam qenë
Nga ti nuk kam dobi
U m`ke thanë ti në anen tjetër
Thellë ne s`kemi kufi
Jam për ty mollë e ndaluar
E vjetra Dashuri

Ref: (4x)
Dashnori vjetër
Tash e don një tjetër
Mos m`thirr në emër
Mos më thuaj zemër

Amaaaaan aman aman
Hej heej hej heeeeej hej hej
Aman aman aman aman aman
hej hej heeeej

Ref: (4x)
Dashnori vjetër
Tash e don një tjetër
Mos m`thirr në emër
Mos më thuaj zemër


Ky tekst u dërgua nga  bani
Më Shumë Këngë Nga Mentor Kurtishi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet