Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mentor Kurtishi - Jo Ti Nuk Vdes Kurrë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

(Oh nen, oh bir, kerkoj nje fjal.
Adem, adem ti je i gjall.
Oh nen, oh bir me je flamur.
Adem, adem ti nuk vdes kurr.)
Jo ti nuk vdes kurr.

Ja nje plumb me zemer burri.
Qau shqipja dhe flamuri.
E bregu i detit e pyet malin.
E kush naj vrau Adem Jasharin.

Shqipe rritur neper kodra
(Shqipe rritur neper kodra)
Trim si Azemi dhe si Shota
(Trim si Azemi dhe si Shota)
Si skifter mal me bore.
I ka prit plumbat me dore.
Si skifter mali me bore.
I ka prit plumbat me dore.

Oh nen, oh bir, kerkoj nje fjal.
Adem, adem ti je i gjall.
Oh nen, oh bir me je flamur.
Adem, adem ti nuk vdes kurr.)
Jo ti nuk vdes kurr.

Adem trimi me shume shok.
Eshte i mire neper evrop.
Emri yt oh trim Jashari.
Eshte shkru me shkronja t'ari

Shqipe rritur neper kodra
(Shqipe rritur neper kodra)
Trim si Azemi dhe si Shota
(Trim si Azemi dhe si Shota)
Si skifter mal me bore.
I ka prit plumbat me dore.
Si skifter mali me bore.
I ka prit plumbat me dore.


Ky tekst u dërgua nga  KsShQiPMentor Kurtishi
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/1998


Mentor Kurtishi - Jo Ti Nuk Vdes Kurrë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jo Ti Nuk Vdes Kurrë".
3. Video është e këngës "Jo Ti Nuk Vdes Kurrë", por nuk këndohet nga Mentor Kurtishi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mentor Kurtishi:


Komente 0