Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mentor Kurtishi - Pasha Zotin Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  18

Pe vet nona birin e vet
çka don ti, biri im?
Unë e du moj nana ime xhemilen
Xhemile (x10+)

Xhemilja mor biri im s’është për te na [x2]
Se na jena fukara
Xhemile (x10+)

Pasha Zotin kurrë, kurrë nuk kam me t’lanë
Këto janë fjalët e tua, ti vet i ke thanë
Rrejshëm je betu, o te i madhi Zot
Kane me t’vra këto plage, kane me t’vra këto lot

Besa besë, fjala fjalë, kurrë prej teje s’kam e u nda
Çka ke fol rrenë ka dalë, s’po muj dhimbjes me i ba balle

E ke dit që vdes dhe jetoj për ty
Po qysh pate zemër ti mu me m’gënjy
Rrejshëm je betu, o te i madhi Zot
Kane me t’vra këto lot.


Ky tekst u dërgua nga  smartnessMentor Kurtishi
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2013


Mentor Kurtishi - Pasha Zotin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pasha Zotin".
3. Video është e këngës "Pasha Zotin", por nuk këndohet nga Mentor Kurtishi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mentor Kurtishi:


Komente 0