Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mera Zymeri - Kam Dy Vllazen Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Kushtuar vëllezërve Gursel dhe
Bajram Sylejmanit që ranë heroikisht
në luftë me çetnikët serbë.

Jam nji çikë unë kosovare
Nuk më ban dot syni bam,,
Kam dy vllazën n`rranza t`Sharrit
Nji Gursel e nji Bajram.

Refreni:
O Gursel gur i praruem
Në Jezerc nën hije t`Sharrit,
Për liri ti trupin shtrive
Bashkë me gjakun e Bajramit.

II.

Jam nji çikë unë kosovare
Kam dy vllazën dy martirë,
M`i kanë lanë do f`mij te votra
Me u rrit në tokë të lirë.

III.

Jam nji çikë unë kosovare
Kam dhe shumë vllazën të tjerë,
Ata trima (me) - zjarr Kosove
Që më vijnë si fllad përherë.Nuk kemi video për këtë këngë.


Mera Zymeri
Publikimi: 01/12/2005


Mera Zymeri - Kam Dy Vllazen
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kam Dy Vllazen".
3. Video është e këngës "Kam Dy Vllazen", por nuk këndohet nga Mera Zymeri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mera Zymeri:


Komente 0