A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Mergim Mjeku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  28
  • Vendlindja:
  • Hannover 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Gjermani 
  • Mosha:
  • 26 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Mergim Mjeku është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, popullore dasmash dhe popullore vajtuese. Mërgim MJEKU, është njëri ndër këngëtarët e rinj më të kërkuar sot, si në Gjermani, Kosovë e çdo vend ku ndodhën shqipëtarët. I lindur dhe i rritur në Hannover të Gjermanisë, Mërgim Mjeku është shembull se si ruhet gjuha dhe tradita shqipëtare, e këtu padyshim që një rol të rëndësishëm ka luajtur babai i tij, Isa Mjeku, i cili përveç gjuhës dhe zakoneve, Mërgimit i dha edhe hapat e parë në muzikë. Qysh në moshë shumë të re, hapat e parë i fill...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Profili

Snapchat

Shto profile

zyrtare

Lujmi Lujmi (2018)

Luj Me Mua (2016)


» Dërgo Një Këngë »

Pse Shkove
Albanian X German Mashup 2018
Kthema Zot
Befasisht
Lej Foret
Muy Loco
A M'ke Harru
Dashni
Thirrem
Pike Ne Zemer


Përkthime (1)


Artistë Të Ngjashëm:

Florian Krasniqi

RapSIone

Dardan

Herolind Iseni (Lindi)

Deba

Turab Hajolli

Gjafer Kinolli

Noli Pajaziti

Besnik Gjakova

Azet


Tags: Mergim Mjeku

Mergim Mjeku në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019