Mergim Mjeku
Mergim Mjeku
Mergim Mjeku
  • Vendlindja:
  • Hannover
  • Jeton në
  • Gjermani
  • Mosha:
  • 30 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 2 Qershor 1993
  • Horoskopi:
  • ♊ Binjaket
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Mergim Mjeku është këngëtar i njohur. Mërgim MJEKU, është njëri ndër këngëtarët e rinj më të kërkuar sot, si në Gjermani, Kosovë e çdo vend ku ndodhën shqipëtarët. I lindur dhe i rritur në Hannover të Gjermanisë, Mërgim Mjeku është shembull se si ruhet gjuha dhe tradita shqipëtare, e këtu padyshim që një rol të rëndësishëm ka luajtur babai i tij, Isa Mjeku, i cili përveç gjuhës dhe zakoneve, Mërgimit i dha edhe hapat e parë në muzikë.

Qysh në moshë shumë të re, hapat e parë i filloj me muzikë folklorike, duke kaluar gradualisht në atë popullore e deri te rrymat moderne të kohës së sotit. Vlenë të theksohet, se përveç si këngëtar, Mërgimi ishte dhe vazhdon të jet edhe instrumentist i shkëlqyer. Vlenë të përmendën bashkëpunimet e tij me shumë këngëtarë të Showbizzit, Estradës si dhe shumë Producentë/Studio Muzikore, si: Skivi, Lori, Meda, Vjollca Haxhiu, Shpat Kasapi, Rovena Stefa, Wirusi, Chris & Zap, ShpetaSound, Adrian Kastrati, Blero, Irkenc Hyka, e shumë e shumë të tjerë. Kontakt: +49 160 608 03 61

Më datë 10 Shtator 2012, Mergim Mjeku publikon videoklipin "Thirrem".

Më datë 19 Qershor 2014, Mergim Mjeku publikon videoklipin "Pike Ne Zemer".

Në Dhjetor 2014, Mergim Mjeku merr pjesë në Zhurma Show 2014 me këngën "Pike Ne Zemer".

Më datë 29 Janar 2015, Mergim Mjeku publikon videoklipin "Befasisht", në bashkëpunim me Shpat Kasapi.

Në Prill 2015, Mergim Mjeku merr pjesë në Celësi Muzikor 9 me këngën "Moj çapkëne".

Në Janar 2015, Mergim Mjeku merr pjesë në Prizreni Music Fest 2015 me këngën "Te Prita".

Më datë 30 Korrik 2015, Mergim Mjeku publikon videoklipin "Pse Shkove". Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 10 Dhjetor 2015, Mergim Mjeku publikon videoklipin "Kthema Zot".

Më datë 20 Maj 2016, Mergim Mjeku publikon videoklipin "Lej Foret".

Më datë 1 Korrik 2016, Mergim Mjeku publikon videoklipin "Na Dy". Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Videoklipi u prodhua nga MProduction.

Në vitin 2016, Mergim Mjeku publikon albumin "Luj Me Mua"

Më datë 5 Qershor 2017, Mergim Mjeku publikon videoklipin "So Sen".

Më datë 30 Shtator 2017, Mergim Mjeku publikon videoklipin "Du Me T'pas". Muzika e këngës u punua nga Nurteel, teksti u shkrua nga Nurteel. Videoklipi u prodhua nga XL Films.

Më datë 22 Dhjetor 2017, Mergim Mjeku & Dj Gimi-O publikojnë videoklipin "Lujmi".

Më datë 4 Shkurt 2018, Mergim Mjeku publikon videoklipin "S'ka Dashni". Muzika e këngës u punua nga Kreshnik Avdiu, teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ardian Kastrati.

Më datë 22 Maj 2018, Mergim Mjeku publikon videoklipin "Albanian Mashup 2018".

Më datë 16 Qershor 2018, Mergim Mjeku publikon videoklipin "Albanian X German Mashup 2018".

Më datë 19 Korrik 2018, Mergim Mjeku publikon videoklipin "Syt E Saj", në bashkëpunim me Skivi. Muzika e këngës u punua nga Maringlen Boja.

Në vitin 2018, Mergim Mjeku publikon albumin "Lujmi Lujmi".

Më datë 27 Tetor 2018, Mergim Mjeku publikon videoklipin "Muy Loco". Videoklipi u prodhua nga Filmnation.

Më datë 26 Janar 2019, Mergim Mjeku publikon videoklipin "A M'ke Harru". Videoklipi u prodhua nga MProduction, ndërsa produksioni audio u realizua nga Blero.

Më datë 22 Mars 2019, Mergim Mjeku publikon videoklipin "Të Kërkoj". Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga Petro Xhori, ndërsa për orkestrimin u kujdes Irkenc Hyka. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 3 Korrik 2019, Mergim Mjeku publikon videoklipin "Dashni". Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, ndërsa teksti u shkrua nga Petro Xhori. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 31 Korrik 2019, B2N & Mergim Mjeku publikojnë videoklipin "Vajzat E Fshatit". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga B2N.

Më datë 16 Shkurt 2020, Mergim Mjeku publikon videoklipin "Tufë Lulesh". Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 4 Tetor 2020, Gold AG & Mergim Mjeku publikojnë videoklipin "Nuse". Muzika e këngës u punua nga B2N, teksti u shkrua nga B2N & Gold AG, ndërsa për orkestrimin u kujdes B2N. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 8 Janar 2021, Mergim Mjeku publikon videoklipin "Qaj". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga B2N. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 28 Maj 2021, Mergim & Ani publikojnë videoklipin "Capitano". Videoklipi u prodhua nga MProduction, ndërsa produksioni audio u realizua nga B2N.

Më datë 13 Korrik 2022, DJ DT & Mergim Mjeku publikojnë videoklipin "Dukane".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: mergimmj mergimmj  Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Mergim Mjeku »

Komente 0