Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mergim Mjeku - Syt E Saj (Feat. Skivi)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

[REF. MERGIMI:]
Ti hajde hajde shuje pak zjarr ti
Se vera po mi len kujtime prapa
Perveq syve tu dhe kti fati
Nuk po du ma shum, se na iku nata
Hajde hajde shuj pak zjarr ti
Se vera po mi len kujtime prapa
Hajt tash thuje ti se ky djali
Nuk ta dha dashnin se veq fjal i pata

E syt e saj si ngjyra detit
Jena dyt perball me njoni tjetrin
Syn a don me dit qysh o mas lehti
ti veq bone 1 hap te ti jam

2x
U pam na u pam
Na gati per cdo dit
Ti hajde hajde hajde mos ik

Se as njoni e as tjetri
Tnjejtin rast nuk e kishim prap
E kush foli e kush heshti
E kush tha se mund t'ishim bashke

[SKIVI 2x:]
(T'ishim bashk po po t'ishim bashk)

[REF. MERGIMI:]
Ti hajde hajde shuje pak zjarr ti
Se vera po mi len kujtime prapa
Perveq syve tu dhe kti fati
Nuk po du ma shum, se na iku nata
Hajde hajde shuj pak zjarr ti
Se vera po mi len kujtime prapa
Hajt tash thuje ti se ky djali
Nuk ta dha dashnin se veq fjal i pata

[SKIVI:]
Jo nuk rrihet pa ty vet
Jo nuk pihet pa ty vet
Shume ma mir mu po ma qet
Me ty nihna ma komplet
Me ty mi hargju krejt lekt
Mi harru hallet une krejt
N'cdo moment tu ja vlejt
Jeta jeta shume e shpejt

Hejjj, je ti molle e ndalume
Qka i bane vetes me nji t'kafshume
Ejjj, harroje e kalume
Merre ti me t'shtrume zemer
Merre ti me t'shtrumeeeee

[MERGIM MJEKU:]
Se as njoni e as tjetri
T'njejtin rast nuk e kishim prap
E kush foli e kush heshti
E kush tha se mund t'ishim bashk

[SKIVI 2x:]
(T'ishim bashk po po t'ishim bashk)

[REF. MERGIMI:]
Ti hajde hajde shuje pak zjarr ti
Se vera po mi len kujtime prapa
Perveq syve tu dhe kti fati
Nuk po du ma shum, se na iku nata
Hajde hajde shuj pak zjarr ti
Se vera po mi len kujtime prapa
Hajt tash thuje ti se ky djali
Nuk ta dha dashnin se veq fjal i pata


Ky tekst u dërgua nga Mateo ShtiniMergim Mjeku
Featuring: Skivi
Publikimi: 19/07/2018
Muzika: Marenglen Boja


Mergim Mjeku - Syt E Saj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Syt E Saj".
3. Video është e këngës "Syt E Saj", por nuk këndohet nga Mergim Mjeku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mergim Mjeku:


Komente 0