Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mergim Mjeku - A M'ke Harru
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "A M'ke Harru".
3. Video është e këngës "A M'ke Harru", por nuk këndohet nga Mergim Mjeku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Mergim Mjeku - A M'ke Harru Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Video Produksioni:

MProduction

Produksioni:

Blero

Komente

Asnjë Koment

26/01/2019

2019-01-26T17:02:35+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "A M'ke Harru" kënduar nga Mergim Mjeku.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 11 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
11

DËRGO TEKSTIN

Video Produksioni: MProduction
Produksioni: Blero

Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

NRG Band - A M'ke Harru

E di qe kom gabu po ti sje
Sje mo e jemja
Kom provu ty met harru
Spom del nga mendjaa

[Kur pom thojn qe ty tkan pa
Me nje tjeter krah per krah
Zemra po don me mu nal
E prej venit don mem dal] x2

[A mke harru a pot bjen nmen per mu
A je e lumtur Ti qysh je kan me mu
Se kur tbjen nata Veq ti pom bjen men
Edhe pse jem larg ti prap je jeta jem] x2

Njeqind plag ne trupin tem
I kisha duru
Mos met pa nga un tu ik
E mos mu largu

[Kur pom thojn qe ty tkan pa
Me nje tjeter krah per krah
Zemra po don me mu nal
E prej venit don mem dal] x2

[A mke harru a pot bjen nmen per mu
A je e lumtur Ti qysh je kan me mu
Se kur tbjen nata Veq ti pom bjen men
Edhe pse jem larg ti prap je jeta jem]x2

Flamur Terziu - A M'ke Harru

REF.:
A m'ke harru?
A mendon per mu?
sa jam deshpru,
s'di ku me të kërku
A m'ke harru?
sa shum jam lendu
nuk e di ku kam gabu.

Asnjëher se kam mendu jetën pa ty
dashurova pa i pyt lotet a kan fuqi
se nje dit do qaj per kohen
kur ishim te dy
ah mos m'harro oj dashuri

REF.:
A m'ke harru?
A mendon per mu?
sa jam deshpru,
s'di ku me të kërku
A m'ke harru?
sa shum jam lendu
nuk e di ku kam gabu.

M'ke poshtru shum her me fjal,
e m'ke fy
tu kam lut ne te madhin zot
mos mem thy
qysh ke mujt me m'puth ne ball
pa pas dashni
ah 100 fytyra i paske ti

REF.:
A m'ke harru?
A mendon per mu?
sa jam deshpru,
s'di ku me të kërku
A m'ke harru?
sa shum jam lendu
nuk e di ku kam gabu.

Leonora Jakupi - A M'ke Harru

Ti jeten,jeten e ke ndreç
Une ende te pres
E nuk kam ankeç

A mendove ndonjëherë ti per femrën
Per zemrën e saj
A mendove pse duhet te vuaj
Kur nuk kam faj

A m'ke harruu
A eshte kjo ëndërr
Ti duhesh me m'zgju
A m'ke harruu
Pa dashuri nuk muj me t'besu

Janar, puthja jone e pare
Feshferim jo ngat
Por nje gënjeshtar

A mendove ndonjëher ti per femren
Per zemren e saj
A mendove pse duhet te vuaj
Kur nuk kam faj.

A m'ke harruu
A eshte kjo enderr
Ti duhesh me m'zgju
A m'ke harruu
Pa dashuri nuk muj me t'besu.

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Mergim Mjeku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë