Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mergim Mjeku - Të Kërkoj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Të Kërkoj".
3. Video është e këngës "Të Kërkoj", por nuk këndohet nga Mergim Mjeku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Mergim Mjeku - Të Kërkoj Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Muzika & Orkestrimi:

Irkenc Hyka

Teksti:

Petro Xhori

Video Produksioni:

MProduction

Komente

Asnjë Koment

22/03/2019

2019-03-22T19:00:00+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Të Kërkoj" kënduar nga Mergim Mjeku.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 4 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
4

DËRGO TEKSTIN

Muzika: Irkenc Hyka
Teksti: Petro Xhori
Orkestrimi: Irkenc Hyka
Video Produksioni: MProduction

Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Azem Haziri - Të Kërkoj

Me një shikim
Dashurisë ja fillove
Por me një fjali
Shumë shpejt e shkatrrove

Ku je shkue nuk e di ku të takoj
Dikush tjetër ty moj të mashtroj
Dikush tjetër ty të mashtroj

Të kërkoj të kërkoj
Por askund nuk mund të gjej
Dikush ty moj të mashtroj
Edhe aj të gënjej

Të kërkoj të kërkoj
Por askund nuk mund të gjej
Dikush ty moj të mashtron
Edhe aj të gënjej

Nuk e pse të besova une ty
Nuk e di pse ta fala dashurinë

Nuk e pse të besova une ty
Nuk e di pse ta fala dashurinë

Loti Im
Zemra mpikon
Tradhtia jote dhimbje me shton

Ku je shkue nuk e di ku të takoj
Dikush tjetër ty moj të mashtroj
Dikush tjetër ty moj të mashtroj

Të kërkoj të kërkoj
Por askund nuk mund të gjej
Dikush ty moj të mashtron
Edhe aj të gënjej

Të kërkoj të kërkoj
Por askund nuk mund të gjej
Dikush ty moj të mashtron
Edhe aj të gënjej

Të kërkoj të kërkoj
Por askund nuk mund të gjej
Dikush ty moj të mashtron
Edhe aj të gënjej

Kook.1 - Të Kërkoj

KooK :
E mora kimikin ni pjesë t'dashnis me shkru, te dytë ishim bashk ni koh tash qdo sen u harru syni um loton kur m'kujtohet mu ni sen qysh i kalum ato kohë e kur dilshim me naj vend zemra um dhemb besoj qëki mendjen ti për mue tash ike shkove un hala spoo muj me besu ku jan kujtimet un e ti që kem kalu tash mbetën pikllimet qdo foto tue shfletu,ora po ec un hala me lot ne sy ,shekujt po shkojn une tu mendu për ty zemra o kam dhemb shpirti flak pom kallet a jom un qyky a je ti ni gabim që spo falet ,njeri lind njeri jeton edhe ne fund vdek un spo du me jetu jetën teme veq tu hjek sa tmira i kalum tash me tkqija përfundum amo na jem ata dy qe kurr sdolëm te dështum.Jaaa

EmmA :
E du ma shum se veten
për të e fal dhe jetën
sa shum po me lëndon
e dua smë beson
e un ja them t'vërteten
të huaj tash ne mbetëm
se di a me dëgjon
kur them se më mungon

KooK :
Kur tum kujtohesh loti shpesh um pikon kur t'shoh n'sy zemra jeme vajton spo muj me besu se ky sen na ndodhi spo muj me nejt rahat tash jeta um lodhi n'shikim t'par um ke thon qe un t'du e tash ma ktheve shinën un spo muj me besu zoti ne na nimon që na dy të jemi bashk kudo që të jem kem me bo bashk qdo asht shpesh mendoj për ty e fotot i shfletoj du me kthy kohën te mas se për ty loti pikoon qdo dit mendoj për ty amo nuk mund të duroj gjum ne sy nuk kam se qdo sen po e kujtoj malli um merr për ty edhe ni her të kam pran se për ty syri jem osht ka qan jeta osht ni rrug që ti duhesh me ndjek për dashurin e jetës ja vlen edhe me vdek.Jaaa

EmmA :
E du ma shum se veten
për të e fal dhe jetën
sa shum po me lëndon
e dua smë beson
e un ja them t'vërteten
të huaj tash ne mbetëm
se di a me dëgjon
kur them se më mungon

KooK :
Tash pot kërkoj e ti ku je athua pse më le me lot pse më nuk jam në duar tua e fotot i shfletoj e malli osht ka më merr prej ditës që u ndam
para ftyrës e kom terr qdo dit mendoj për ty e për ty un po jetoj krejt kan inat se rrugës drejt un po shkoj pse më ndodh ky sen un sjom ka e kuptoj prap po vazhdoj jetën me pikllim jetoj më kujtohen ditët që me ty i kalova më kujtohet koha kur me ty u takova koha kur me ty u takova jeta jem pa ty nuk paska kuptim sa her qe te shoh ty un ndjej ni trishtim i lutna zotit per me kthy kohën e vjetër si mos te jem bashk këtë bot jemi n'botën tjetër jem kon te ri kurkush neve sna ka kuptu po du mu kon me ty e jo me kujtime me jetu.

EmmA :
Tash të kërkoj po nuk te gjej
ku je athua ti
nuk e di sa më mungojn
buzët e tua
mos mendo shum un po te pres
ende të dua
se veq për ty un po jetoj
më beso mua

EmmA :
E du ma shum se veten
për të e fal dhe jetën
sa shum po me lëndon
e dua smëbeson
e un ja them t'vëteten
të huaj tash ne mbetëm
se di a me dëgjon
kur them se më mungon.
Më Shumë Këngë Nga Mergim Mjeku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë