Më mbaj mend (për 1 muaj)

Merita Bunjaku
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  64

Merita Bunjaku është këngëtare e njohur. Në vitin 2010, Merita Bunjaku & Nazife Bunjaku publikojnë albumin "Kenge Dasmash (Live)"

Më datë 31 Tetor 2012, Merita Bunjaku publikon videoklipin "Shko".

Më datë 31 Tetor 2012, Merita Bunjaku publikon videoklipin "Pa Ty".

Më datë 13 Maj 2013, Merita Bunjaku publikon videoklipin "Malli Per Nanen".

Në vitin 2013, Merita Bunjaku & Nazife Bunjaku publikojnë albumin "Ne Dardani Bien Tupanat"

Më datë 11 Korrik 2014, Merita Bunjaku publikon videoklipin "Sa Hap E Mbyll Sytë".

Më datë 18 Qershor 2016, Merita Bunjaku publikon videoklipin "Kenga E Flamurit".

Më datë 7 Qershor 2017, Merita Bunjaku publikon videoklipin "Ike, Shkove". Muzika e këngës u punua nga Nurteel, Granit Gashi, teksti u shkrua nga Nurteel, Granit Gashi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Nurteel, Granit Gashi.

Më datë 30 Qershor 2017, Merita Bunjaku & Nazife Bunjaku publikojnë videoklipin "Motra".

Në vitin 2018, Merita Bunjaku publikon albumin "Live 2018".

Më datë 21 Maj 2019, Merita Bunjaku publikon videoklipin "Lutjet E Nanës". Muzika dhe orkestrimi i këngës janë punuar nga Ardian Kastrati. Videoklipi u prodhua nga kompania Video Art.

Më datë 17 Qershor 2020, Merita Bunjaku publikon videoklipin "Me Prishtinali". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Arsim Bunjaku. Videoklipi u prodhua nga kompania Video Art.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjeraLajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Merita Bunjaku »

Komente 0