Më mbaj mend (për 1 muaj)

Merita Bunjaku - Malli Per Nanen Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  17

Malli për nanën

Ka kaluar plot një jetë
Kur një za më knojke lehtë
Nina-nana mu bëfsh mbretneshë
Sot ai za me rrin ne vesh...

M'ka marrë malli, nanë, për fëmijërinë
Kur më mbjelle n'shpirtë dashurinë
E me t'puthë ballin e sytë, me të thanë të du
N'prehnin tan unë me e vu kryet e me pushue.

E m'ka ardhë një kohë e randë
nuk e kam me prehnin tan
e n'zemrën time mbetesh nanë, ti mbetesh nanë
si fllad e zjarr në shpirt të mbaj vetëm ty nanë.

Ikën vitet nji nga nji
bashkë me to, nanë, ike dhe ti
veç kujtimet më kanë mbetë
edhe koha s'mund me i tretë

Sa herë loti më vjen në sy
veç në ëndërr, nanë, çmallem me ty
në parajsë shpirti t'pushon, të pushon
por, n'këtë botë ti më mungon, më mungon.

Kur t'më vij mosha e randë
m'thojshe fëmij prap kam me të thanë
se dritë e shpirtit mbetesh nanë, ti mbetesh nanë
Se n'loçkë të zemrës unë të mbaj, vetëm ty nanë.


Merita Bunjaku - Malli Per Nanen
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Malli Per Nanen".
3. Video është e këngës "Malli Per Nanen", por nuk këndohet nga Merita Bunjaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Merita Bunjaku:


Komente 0