Më mbaj mend (për 1 muaj)

Merita Bunjaku & Nazife Bunjaku - Motra Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Dera e shpis e hapur rri
kur me vjen ti me qajt halle
sa gezim kam sa dashni
motra ime zemer madhe

me ka marr malli per ty
me te pa moter nga erdha
kam gezim dhe un dashni
motra ime si pranvera

shpirt e zemer moter xhan
sa te du kur te kam pran
moter moj fellenz e malit
je ilaq maj mir i mallit

kur ta shtrengon doren motra
edhe lotin kur ta fshin
plot dashni te mbushet votra
e harron o krejt merzin

moter moj ti motra ime
me asgje ste ndrroj ne bote
je qetsia e zemres sime
kur te kam pran ndihem plote

prap e hapur qendron dera
e shtepis ku ti u rrite
te te kthehesh si perhera
me thot zemra motren prite

na ka ndar na shperndan
neper bote ne gurbet
nuk ka sy qe spa e qan
per ngrohtsin e motres vet

shpirt e zemer moter xhan
sa te du kur te kam pran
moter moj fellenz e malit
je ilaq maj mir i mallit

kur ta shtrengon doren motra
edhe lotin kur ta fshin
plot dashni te mbushet votra
e harron o krejt merzin

moter mooj ti motra ime
me asgje ste ndrroj ne bote
je qetsia e zemres sime
kur te kam pran ndihem plote


Ky tekst u dërgua nga Arijeta M

Merita Bunjaku & Nazife Bunjaku - Motra
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Motra".
3. Video është e këngës "Motra", por nuk këndohet nga Merita Bunjaku & Nazife Bunjaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Merita Bunjaku:


Komente 0