Më mbaj mend (për 1 muaj)


Merita Bunjaku - Te Dugoja E Re
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Dugoja E Re".
3. Video është e këngës "Te Dugoja E Re", por nuk këndohet nga Merita Bunjaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Merita Bunjaku - Te Dugoja E Re  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"Live 2018"

Komente

Asnjë Koment

05/02/2018

2018-02-05T15:16:32+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Te Dugoja E Re" kënduar nga Merita Bunjaku.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Merita Bunjaku i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ramadan Krasniqi (Dani) - Te Dugoja E Re

te dugoja e re me ka qet vjet e
te dugoja e re me ma ka qet vjet
fjal si sujle malit se bon nana
tjeter fjal si lyjle malit se bon
nana tjeter

po sa dola nbaqe me pi kafe
tambla po sa dola nbaqe me pi
kafe tambla po na vjen shoqnia
me qu alla franga po na vjen
soqnia me qu alla franga

tpasha me plot lule qe kishin
lulzu e tpasha me plot lule qe
kishin lulzu bashk jan e vajza
ja ka nis me knu e bashk jan e
vajza ja ka nis me knu e

Hashim Shala & Tahir Drenica - Te Dugoja E Re

te dugoja e re
ner makaze te vjeter
djal si sylejmanin se ban nana tjeter
sylejman te bukur se ban nana tjeter

o biri i smajl hotit
qyrkun njanen anen
ishalla na vjen dita jon
bahem me tirane

o biri smajl hotit
plisin njanen ne sy
ishalla na vjen dita e jon
bahem me shqipni

o biri i smajl hotit
qyrkun njanin n'krah
ishalla na vjen dita jone
jau merr me qarke

dola ne bashqe te begut
bashqe me u shetite
me ibrig ne dore
lula tuj vadite

lulja tuj vadite
lulja spo ei vadite
hallet e kti djali
spo me lan me pa dite

dola ne bashqe te begut
me pi kafe tamla
emer bani begu
qikat me fustana
hajde ne allafangra

dola ne bashqe te but
me pi kafe t'ishta
emer begu djem
le te rrin me qika
kshtu e don me politika

Zenel Doli & Shkelzen Jetishi - Te Dugoja E Re

Te dugoja e re e nen makaze t'vjeter
Te dugoja e re e nen makaze t'vjeter
Djal si Sylejmani nuk ban nana tjeter
Djal si Sylejmani nuk ban nana tjeter

Por sa dola n'baçe me pi kafe tomla
Por sa dola n'baçe me pi kafe tomla
Po na vjen shqoqeria veshun n'allafranga
Po na vjen shqoqeria veshun n'allafranga

Baçja plot me lule qe kishin lulzue
Baçja plot me lule qe kishin lulzue
S'bashku djem e vajza ja kan nis me knu ee
S'bashku djem e vajza ja kan nis me knu ee
Më Shumë Këngë Nga Merita Bunjaku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë