Më mbaj mend (për 1 muaj)

Merita Bunjaku - Lutjet E Nanës Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Kur të morën dor zitë
Ishe fëmi me shtatin rritë
Tash sa vite po të pres
Dhe hala po kam shpresë.

Nuk e di a t'ka rritë jeta
A ke mbetë fëmi
Shokët tu a i ke n’kujtëse
Të janë ba për martesë.

REF.:
N'ballin tim rrudhat janë shtu
Hajde tash a je ba burrë
Dhimtë e shpirtit ti mi shun
Unë nga ti më s'ndahem kurrë
Djali im sa m'ka marr malli
Zemra lutjet kurrë s'i ndali
Gjallë të morën gjallë të pres
Pa ardh ti nana s'vdes.

Ti buzqesh ngrirë n'fotografi
Kudo n'shpi dhe n'sytë e mi
Zani i butë a t’ka ndrru ngjyrë
A shihesh shpesh në pasqyrë.

REF.:
N'ballin tim rrudhat janë shtu
Hajde tash a je ba burrë
Dhimtë e shpirtit ti mi shun
Unë nga ti më s'ndahem kurrë
Djali im sa m'ka marr malli
Zemra lutjet kurrë s'i ndali
Gjallë të morën gjallë të pres
Pa ardh ti nana s'vdes.




Merita Bunjaku
Publikimi: 21/05/2019
Muzika: Ardian Kastrati
Orkestrimi: Ardian Kastrati
Video Produksioni: Video Art


Merita Bunjaku - Lutjet E Nanës
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lutjet E Nanës".
3. Video është e këngës "Lutjet E Nanës", por nuk këndohet nga Merita Bunjaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

5

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY



Më Shumë Këngë Nga Merita Bunjaku:


Komente 0