Më mbaj mend (për 1 muaj)

Merita Burrniku & Armend Beqiri - Perhajr Ramazani O Vllazni E Motra Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Armend:
Oh sa shumë më
Ka qajt syri
Sa kam prit
Me ardh syfyri,

Merita:
Sa kam prit
E mka marr malli
Në Aksham me u bo iftari,

Armend:
Për me prit kët ramazan
Me shum mall me shum lot,

Merita:
Të jam lutur
Ja rahman faleminderit
Vetëm sot,

Bashkë:
Përhajr Ramazani
O vllazni e motra
E urojm çdo njanin
Bereqet ka sofra
Përhajr Ramazani
Në vatan e në gurbet
Po uron kjo zemër
Uron shpirti i vet,


Ky tekst u dërgua nga Merita Burrniku & Armend BeqiriMerita Burrniku & Armend Beqiri
Publikimi: 01/04/2022
Muzika: Kreshnik Avdiu
Teksti: Kreshnik Avdiu
Orkestrimi: Artan Mezini (Arti Rec)
Video Produksioni: A Films


Merita Burrniku & Armend Beqiri - Perhajr Ramazani O Vllazni E Motra
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Perhajr Ramazani O Vllazni E Motra".
3. Video është e këngës "Perhajr Ramazani O Vllazni E Motra", por nuk këndohet nga Merita Burrniku & Armend Beqiri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Merita Burrniku:


Komente 1