Merita Gashi
Merita Gashi
Merita Gashi
  • Vendlindja:
  • Komoran Kosovë
  • Mosha:
  • 34 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 2 Mars 1988
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♓ Peshqit

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Merita Gashi është këngëtare e njohur. E lindur në një fshat të Drenicës, Merita, qysh në bankat shkollore u dëshmua për talentin e saj në të gjitha zhanret e muzikës. Shkollen fillore e kreu ne Komoran. Ndersa eshte e diplomuar ne drejtimin Teknologji-Informatik ne Univerzitetin e Prishtines. Merita ne karierren  e saj me 10-tra Diploma si Solistja ma e mir nëpër "Festivale Kombtare dhe Nderkombtare" Kryesisht Merita ka Albume dhe kenge ne tregun muzikor te Kosoves & Maqedonis.

Në vitin 2013, Merita Gashi & Resmije Krasniqi publikojnë albumin "Live".

Në vitin 2014, Merita Gashi publikon albumin "Mos Me Luj Me Mene Te Madhe".

Më datë 22 Dhjetor 2015, Adem Bllaca & Merita Gashi publikojnë videoklipin "Kater Vilajete Po Luhet Nje Valle".

Më datë 18 Tetor 2016, Merita Gashi publikon videoklipin "Vellai Im". Muzika e këngës u punua nga Vedat Lushtaku, teksti u shkrua nga Besim Bunjaku, ndërsa për orkestrimin u kujdes Vedat Lushtaku. Videoklipi u prodhua nga Bleri Production.

Në vitin 2016, Merita Gashi publikon albumin "Live 2016".

Më datë 20 Prill 2017, Merita Gashi publikon videoklipin "Per Dashuri E Shoqeri". Muzika e këngës u punua nga Vedat Lushtaku, teksti u shkrua nga Besim Bunjaku, ndërsa për orkestrimin u kujdes Vedat Lushtaku. Videoklipi u prodhua nga Bleri Production.

Në vitin 2017, Merita Gashi publikon albumin "Live 2017".

Më datë 24 Prill 2019, Merita Gashi publikon videoklipin "Babë E Nanë".

Në vitin 2019, Merita Gashi publikon albumin "Me Lindi Vajze".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0