Më mbaj mend (për 1 muaj)


Merita Gashi - Prap Te Dua
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Prap Te Dua".
3. Video është e këngës "Prap Te Dua", por nuk këndohet nga Merita Gashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Merita Gashi - Prap Te Dua  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  1

Orkestrimi:

Vedat Lushtaku

Këngë e albumit:

"Po Na Vikan Krushqit"

Këngë e albumit:

"Mos Me Luj Me Mene Te Madhe"

Komente

Asnjë Koment

03/07/2014

2014-07-03T13:28:09+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Prap Te Dua" kënduar nga Merita Gashi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Merita Gashi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.
Orkestrimi: Vedat LushtakuDërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Gery - Prap Te Dua

Refreni (x2)
Jam ai qe ti ke dasht
Prap te dua dhe pse s'jena bashk
Jam ai jam ai jam ai qe deshe ti

1 zemer ku je du me dit
2 ti e di sa tkam prit
3 pa ty s'kalohet nje dit prej dites qe ike as dielli sbon drit
Un e ti jena dy e tjera s'ka
Tjerat ikin vet dhe un s'mundem me t'pa
Shance nuk ka verte jena nda
Na nuk jena bashk un e di ti m'don ala
Ca po don ti me ta plotesu
Merre zemren dhe jeto me mu
Ta fali zemren pa ty s'du me jetu
Ti je oksigjen qe per dit me jep ajer mu

Refreni (x2)
Jam ai qe ti ke dasht
Prap te dua dhe pse s'jena bashk
Jam ai jam ai jam ai qe deshe ti

Nzemren teme he vec ti nk ka tjeter
Ti per mu je dashni e vjeter
Me shkrujt per ty duhet me dhum se nje laps nje leter je kryeveper
E di se ti mdon
Un e di se ti mdon
Merre guximinma thuj ntelefon
Un jam i vetmi qe deshirat ti plotesoj
Ti je e vetmja qe diten ma ndryshon
Ca po don ti me ta plotesu
Qe merre zemren dhe jeto me mu
Ta fali zemren pa ty s'du me jetu
Ti je oksigjen qe per dit me jep ajer mu

Refreni (x2)
Jam ai qe ti ke dasht
Prap te dua dhe pse s'jena bashk
Jam ai jam ai jam ai qe deshe ti

Refreni (x2)
Jam ai qe ti ke dasht
Prap te dua dhe pse s'jena bashk
Jam ai jam ai jam ai qe deshe ti

Shtegtart - Prap Te Dua

Prap te dua..
Ref
S’kam me t harru moj zemer
Je ma e vecanta femer
Edhe pse s’je me mua
Prap te dua prap te dua
S’kam me t harru moj zemer
Je ma e mira femer
Edhe pse s’je me mua
Une te dua prap te dua

Me ty njofta dashnin
Me ty njofta lendimin
A man men moj zemer
Sa tmir e patem fillimin
Ishim krejt t lumtun
Per fundin nuk menojshim
Dashurin cdo dit njeni tjetrit ia shtojshim

Cdo moment kur ishim bashk
Zbukurove jeten time
Po ti e din moj zemer
Se un nuk baj premtime
Edhe kur i baj un
Ato i maj
Po premtimet qe meriton
Per mu nuk asht kollaj

Se un ku mjedhem
Kurr nuk korrem
E di mir ti jeten time
Shpesh per ta na folem
Ca t pelqej te un
Ca tu desh me mdasht
Pse ma hape zemren
E pse nuk mthe rri jasht

U nis si aventur po paska qen rren
Ma von te dy kuptum
Qe kishim ra mrend
Se di a je dhoro e natyrs
Apo krijes e zotit
E vetmja gja qe di:
I more zemren ma t fortit

Ref
S’kam me t harru moj zemer
Je ma e vecanta femer
Edhe pse s’je me mua
Prap te dua prap te dua
S’kam me t harru moj zemer
Je ma e mira femer
Edhe pse s’je me mua
Une te dua prap te dua

O t’du ma shum se jeten
Po s’du me t’ba si veten
Beso ti ca tdush moj zemer
Un po t’tham t’verteten
Asnjiher mos t shkoj n’mendje
Qe me ty kam lujt
Se ndarja jon moj zemer
Shum mka ba me vujt

Syri po m’loton
Edhe zemra po m’qan
Ndjehem un fajtori
Per shkakun qe u ndam
Shpresoj te dikush tjeter
T’gjesh ate qe nuk ta dhash
Gjithmon kam me tdasht
Edhe pse sdo jemi bashk

Ati ma t’parir qe t’vije
T’lutem jepja doren
Shkrije krejt ca patem
Sikur dielli boren

Taksirat e pate
Me ia fal zemren haramit
Edhe pse kjo ndodhi
Kurr mos i bjer pishmanit

Bane ca nuk bani kush
Mbolle dashni n kyt zemren teme
Ti vajz per shpi
Un gangster me probleme
Ky asht shkaku i ndamjes
Mos krijo iluzione t kota
Se sa t’kam dasht un ty
Ket e din krejt bota

Ref
S’kam me t harru moj zemer
Je ma e vecanta femer
Edhe pse s’je me mua
Prap te dua prap te dua
S’kam me t harru moj zemer
Je ma e mira femer
Edhe pse s’je me mua
Une te dua prap te dua

I msova tana t rejat
Hajt u trashigosh
Zoti mar ta baft
Kudo qe te shkosh
Nisja prej fillimit
Jeten tane vazhdo
Albumin ton t vjeter
Ma kurr mos e shfleto

Nji deshir qe pata
Do mundohem ta plotsoj
At dit qe t bahesh nuse
Do t vi e do t shikoj
E di se anderr kishe
T isha un aty perbri
Po kshtu ishte shkrume
Tperfundonim un e ti

Tlutem ndrro kanal
Nese najher m sheh n tv
Dashnin qe ke per mu
Jepja ati qe ke perbri
E tregoja si prrall
Ket historin ton
E mharro mu
Njiher e pergjithmon

Ti t’jesh mir
Se un baj hall per vedi
Edhe i plag ma teper n zemer
Nuk bahet kjameti
Kshtu asht ndertu jeta
Tjeter don me tjeter perdundon
E vetmja gja qe nuk ndryshon
Asht qe Toshi nuk t harron

Ref x2
S’kam me t harru moj zemer
Je ma e vecanta femer
Edhe pse s’je me mua
Prap te dua prap te dua
S’kam me t harru moj zemer
Je ma e mira femer
Edhe pse s’je me mua
Une te dua prap te dua

Young J - Prap Te Dua

Young j:
nuk di ca te boj dhe veten e ngushelloj .. sa me shum flas me shum veten e helmoj...emrin i degjoj dhe nje lot rreshket ngadal mundohem me thon dicka por nuk del asnje fjal .me thon bohu i fort ajo nuk esht ktu si mund te jem i fort kur ajo mka harru ..si mund te eci rruges kur jeten time e dhash kur na kishin zili kur ne te dy ecnim bashk.."ndoshta nje tjeter do me doje por un do ndihem ne faj se cdo femer qe shof rruges me shfaqet fytyra e saj..ajo me theu zemren ajo braktisi shpresn..ajo me la te vetem ajo e theu besen... po prap un e dua..jo se kam harruar....se prap un e dua dhe pse me ben te vuaj...

Mali-g:
te kam fal gjithcka zemren ty ta kam dhon cdo cast cdo minut aroma jote me shoqron..te kam dashur dhe t dua se mohoj ..te kam ktu ne zemer kurr ste harroj..dhe pse shum koh kaloi shpresoj rikthim..nje engjell per mua me jep energjin..te lutem moj zemer me shpirt te vrar je e vetmja per malin qe me lot ka qare..me fal per cdo gabim cdo keqkuptim ty dhe vetem ty te kam dhon nje premtim ..me ler te pergjerohem se ti e meriton..pse me lendon t lutem perqafom..t lutem mos qaj sdu t shoh me lot kerkoj dicka nga ty me ndihmo o zot..du rikthim dhe nje her dhe pse kshu po me vret..cdo sekond cdo minut si qiri po me tret

Young j
po prap un e dua..jo se kam harruar..se prap un e dua ..dhe pse me ben te vuaj..."Ndoshta nje tjeter do me doje por un do ndihem ne faj...se cdo femer qe shof rruges me shfaqet fytyra e saj..ajo me theu zemren ajo braktisi shpresen..ao me la te vetem ajo e theu besen....po prap un e dua jo se kam harruar ...se prap un e dua dhe pse me ben te vuaj

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Merita Gashi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë