Më mbaj mend (për 1 muaj)


Merita Gashi - Dada Do Ta Shes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dada Do Ta Shes".
3. Video është e këngës "Dada Do Ta Shes", por nuk këndohet nga Merita Gashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Merita Gashi - Dada Do Ta Shes Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Live 2017"

Komente

Asnjë Koment

18/07/2017

2017-07-18T18:42:41+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dada Do Ta Shes" kënduar nga Merita Gashi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 3 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
3

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Pandora - Dada Do Ta Shes

Dada do ta shes skutaqen me lara (2x)
O ne gurbet mos rri mor djal hajde te nana (2x)

Dada do ta shes skutaqen me dopa (2x)
Ne gurbet mos rri mor djal hajde te motra (2x)

Malesori - Dada Do Ta Shes

I
Dada do ta shes skutaqen me vija x2

Mos rri ne gurbet bre djal hajde te shpija x2

II
Dada do ta shes skutaqen me lara x2

Mos rri ne gurbet bre djal hajde te dada x2

...

III
Dada do ti shes alltanet e qafes x2

Mos rri ne gurbet bre djal hajde n'shpi te babes x2

Gili - Dada Do Ta Shes

Dada do ta shesë, skutaqen me vija
dada do ta shesë, skutaqen me vija
mos rri në kurbet o djal hajde te shpija
mos rri në kurbet o djal hajde te shpija
Dada do ta shesë skutaqen me lara
dada do ta shesë skutaqen me lara
mos rri në kurbet o djal hajde te nana
mos rri në kurbet o djal hajde te nana
Dada do ti shesë allkanet e qafës
dada do ti shesë allkanet e qafës
mos rri në kurbet o djal hajde n’shpi t’babës
mos rri në kurbet o djal hajde n’shpi t’ba
Më Shumë Këngë Nga Merita Gashi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë