Më mbaj mend (për 1 muaj)

Merita Gashi - Dasma E Djalit  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Me Lindi Vajze"

Komente

Asnjë Koment

04/07/2019

2019-07-04T12:53:38+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dasma E Djalit" kënduar nga Merita Gashi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Merita Gashi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Asllan Alla & Artur Teta. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

1) C,esht ky gëzim i madh keshtu për ne moj
Faleminderit moj shoqerise
Po martojme djalin ton moj None
Qofte per hajer zotit shtëpisë
2).
C,esht kjo hen e bukur moj, moj none
Qe zbriti sonte ne valle.
Djali jon por si një yll moj none
Nusja jon por si sorkadhe
3)
Në dasmën e djalit ton moj non
Shok e miq kemi të ftuar
Është gëzimi Babës vet moj non
Djalin ton për t'a martuar.

Pjesa 2.
1) Te vogël te deshta moj të vogël të mora.
Te vogël te deshta moj të vogël të mora.
Veç për dashuri aman veç për dashuri
Veç për dashuri aman veç për dashuri.
Refreni
Qaj me lot zemër qaj me lot
Qaj me lot zemër qaj me lot.

2)të dy bashk u rritem moj që kur ishim fëmijë
Te dy bashk u rritem moj që kur ishim fëmijë.
Ram në dashuri aman ram në dashuri
Ram në dashuri.
Ram në dashuri aman ram në dashuri.
Refreni
Qaj me lot zemër qaj me lot
Qaj me lot.
Qaj me lot zemër qaj me lot.

3) Baluket e tua moj ta shtojnë bukurinë
Baluket e tua moj t'a shtojnë bukurinë
Ti ma fale zemren moj un ty shpirtin tim.
Ti ma fale zemren moj un ty shpirtin tim.
Refreni
Qaj me lot zemër qaj me lot
Qaj me lot zemër qaj me lotMë Shumë Këngë Nga Merita Gashi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet