Më mbaj mend (për 1 muaj)

Merita Halili - Rituali Nuses Dhe I Dhendrit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.6 / Votuan:  11

Te shtunen te dielen mroma x2

O nusen ç'e stolisi nona x2

Ç'e stolis ç'e porosit x2

O nona vet o e ka rrit x2

...

Rrushi i kuq o i bukur o x2

Dil se po t'therresin o x2

Thuji o te me presin o x2

Sa ta hudhim vellen o x2

...

O udhe e mbar
O krushku i par x2

O na i thuj nuses
Mos na qaj x2

Udhe e mbar
O krushku i dyt x2

O na i thuj nuses
T'na ngrej kryt x2

Kur e ke nermen me ardh
Moj vetull njal x2

Kur te çoje dhondrri fjal
Moj vetull njal x2

O moj goc e bukur o
Qe t'na vish si flutur o

E t'na ndriç
E bukur o x2

...

O ja dhonderr shtylle e shtepis x2

O hiq rrobet e beqaris x2

Vish rrobet e dhonderris x2

E beqarnin ta qajsh me lot
Nusja e re u dashka fort

...

Ulu mal o ulu mal o
Te dali hona
O mali ulet mali ulet
E hona s'duket

O ç'pate hon o ç'pate hon o
Qi u vonove
O nodha larg o nodha larg
O pertej Stambolle

...

Mun ke ara moj ke tagjia x2

Po na priste moj shoqenia x2

O shoqenia moj me shamia x2

Hije te paska moj bukuria x2

...

Kush kercen napolonin x2

Gocat e kapedonit x2

Ti me marrsh te ligat
E mu bofsh kurban
E jaronit isha
E xhanonit jom x2

Jara na na na nina
E gushen me temina
Jara na na na nina
E komet me skarpina x2

...

Ke ura e Shijakut
Mblodha ca qershija x2

Do t'ja rruj arshikut
Meze per rakija x2

Jari jari nani
O te keqen e
Po s'ma deshe gocen e
Vrafsh veten e x2


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber

Merita Halili - Rituali Nuses Dhe I Dhendrit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rituali Nuses Dhe I Dhendrit".
3. Video është e këngës "Rituali Nuses Dhe I Dhendrit", por nuk këndohet nga Merita Halili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Merita Halili:


Komente 0