Më mbaj mend (për 1 muaj)


Merita Halili & Xeni (Shkelzen Jetishi) - Potpuri Dasme

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Potpuri Dasme".
3. Video është e këngës "Potpuri Dasme", por nuk këndohet nga Merita Halili & Xeni (Shkelzen Jetishi).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Merita Halili & Xeni (Shkelzen Jetishi) - Potpuri Dasme  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  16

Këngë e albumit:

"Dasma Shqiptare"

Këngë e albumit:

"Çunat E Tirones"

Këngë e albumit:

"Yjet E Muzikes Popullore Vol.1"

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Xeni (Shkelzen Jetishi)

18/08/2010

2010-08-17T23:31:32+00:00Mire-mrama, mire-mrama
Zoti i shpise
A ke bukë
A ke bukë
O me na dhane
Sa ka de-ti uje e rane
Sa ka de-ti uje e rane

Po e lut o nana bijën
Rri edhe sivjet
O rri edhe sivjet

Jo bre nano s’mund të rrije
I musha njizet vjet
O i musha njizet vjet

Po e lut o vllau motrën
Rri edhe sivjet
O rri edhe sivjet

Jo bre vlla-o s’mund të rrije
I musha njizet vjet
O i musha njizet vjet

Rrushi i kuq-o
I bukur o
Dil se po thërresin-o
Dil se po thërresin-o

Thuji o të m’presin-o
Thuji o të m’presin-o
Sa ta hudhim vellën-o
Sa ta hudhim vellën-o

Jalla mor bilbilo
Që po knon n’Tiranë
O m’ka marrë malli
Veç për zanin tan
Për vetllat e syzes
E përpjekme
Ajii m’dogje mori

Jalla mor bilbilo
Që po knon n’Kosovë
O m’ka marrë malli
Veç me ty me fol
Për vetllat e syzes
E përpjekme
Aji m’dogje mori

Nusja e re moj nusja e re
Nusja e re moj nusja e re
Të shkojnë lotët rrëke rrëke
Të shkojnë lotët rrëke rrëke

Ja mor dhondër mi mfshi vetë
Ja mor dhonder mi mfshi vetë
O me shaminë e xhepit-e
O me shaminë e xhepit-e

Ti moj nuse e kujna je
O ti moj nuse e kujna je
O jam e nanës e babës-e
O jam e nanës e babës-e

Sa bukur na ka dal nusja
Marshalla marshalla
Sa bukur na ka dal nusja
Marshalla marshallah

E bukur për bukurie
Marshalla marshallah
E kom synin o rrush të zie
Marshallah marshallah
E kom synin o rrush të zie
Marshallah marshallah

E kom gojën o si kutie
Marshallah marshallah
E kom gojën o si kutie
Marshallah marshallah

O zambak zambaku i bardhë
Of e of aman aman
Je ma i bukri në mahalle
Of e of aman aman

Moj zemrush oj zemrush
Synin sikur rrush
Moj zemrush moj zemrush
E synin sikur rrush

Hajt ta lidhim besën-o
Goce në të dy bashke
Hajt ta lidhim besën-o
Djalo të dy bashke

A do ta dush nanën
Mi gocë sikur e ke dashte
A do ta dush nanën
Mi goce sikur e ke dashte
Do ta due nanën-o
Sikur e kam dashte
Do ta due nanën-o
Sikur e kam dashte

Hajt ta lidhim besën-o
Me kunorë me are-e
Hajt ta lidhim besën-o
Me kunorë me are-e

Të kem pranë njoni-tjetrin
Sikur një thesare-e
Të kem pranë njoni-tjetrin
Sikur një thesare-e

Zemrën time ti e more
Zemrën time dashurove
Zemrën time, zemrën time
Zemrën time dashurove


Më Shumë Këngë Nga Merita Halili:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet