Më mbaj mend (për 1 muaj)

Merita Spahiu - Toponishte Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  10

Sa her në gëzime hidhen
Njerëzia kur festojnë
Topnoishte vallen preferojnë

Hidhe vallen me ngadalë
Syzeza posi nje njalë
Kur vallëzon çuditet një mahallë

Dridhe hudhe shaminë me lezet
Si një zanë e bukur po më djeg
E bukur është vallja kur kërcen sorkadhja

Valle e bukur dorë për dore
Nusja por si lule bore
Toponishtja valle shekullore

Toponishte valle e bukur
E kërcen gjithë shqipëria
Me traditë është kjo nga Çamëria

Dridhe hudhe shaminë me lezet
Si një zanë e bukur po më djeg
E bukur është vallja kur kërcen sorkadhja


Ky tekst u dërgua nga Doruntina


Nuk kemi video për këtë këngë.
Merita Spahiu - Toponishte
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Toponishte".
3. Video është e këngës "Toponishte", por nuk këndohet nga Merita Spahiu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Merita Spahiu:


Komente 0