A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Merki Buduri

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  6
  • Vendlindja:
  • Hoqë (Prizren) 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 30 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Merki Buduri është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore dasmash. Merki Buduri mori mësimet e para në vendëlindje në shkollen fillore "Nazim Buduri", ndërsa shkollimin e mesëm e filloi në Prizren në shkollën e mesme Teknike "Gani Qavderbasha"-Prizren. Pas përfundimit të shkollimit fillor dhe atij të mesëm, vazhdoi të studioj në Univerzitetin Publik te Prizrenit "Ukshin Hoti" në degën-Administrim Biznesit, ku edhe momentalisht është duke i vijuar studimet bachelor. Muzika është hobi i tij që nga fëmijëria dhe ë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Shqiprim Sylejmani

Kujtim Ibrahimi

Hala Osmanollaj

Adriatik Asllani

Pleurant Aliti (Landi)

Liridon Vllahiu

Sovran Olluri

Korab Jetishi

Krayzie Xia

Alidema


Tags: Merki Buduri

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019