A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Merso G - Dit E Nat  (Feat. Joni)


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

11/07/2018

2018-07-11T19:00:01


It's a long time that we try finding the lyrics to "Dit E Nat" sung by Merso G.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Merso G attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Lyric Master - Dit E Nat

Refreni 2x:
M'ka marr malli me ta ni zonin n'telefon
M'ka marr malli
Se me tjera zemer mu nuk po ma don
Nuk po ma don
Ty po t'menoj dit e nat 3x
Hajde me mu prap 2x

[Lyric Master] 1:
Se gjith jeten un e kom menu me ty
Deri dje t'kom pas tash nuk t'kom mo
Ni shanc pe du apet na dy mu kthy
Edhe njoni tjetrin gjith me pas

Ti veq kapma doren thuj e jotja jom
E kom provu me tjera po nuk o ka ma don
Ti veq kapma doren thuj e jotja jom
Pa ty so ka bon pa ty so ka bon ey

As 1 dit nuk u m'ka shku bejb ty pa t'menu
As 1 dit t'mir mo nuk e kom kalu
Se tjert se din na qa kena perjetu
Nuk jom rehat prej kur s'je me mu

Refreni 2x:
M'ka marr malli me ta ni zonin n'telefon
M'ka marr malli
Se me tjera zemer mu nuk po ma don
Nuk po ma don
Ty po t'menoj dite e nate 3x
Hajde me mu prap 2x

2x
A mun mu kthy ajo koh?
A mun mu kthy edhe ti me to?
A mun mu kthy ajo koh?
A mun mu kthy edhe ti me to?

Un po du me ty me kon
Edhe kurr mos me t'lon
Se kom at menimin qe e kom pas veq me t'nxon
Un po du me ty me kon
Edhe kurr mos me t'lon
I joti du me kon i joti du me kon ey

Asni dit tjeter bejb spo du pa ty me kalu
Po du ti mu kthy edhe me jetu me mu
Se tjert se din na qa kena perjetu
Nuk jom rehat prej kur s'je me mu

Refreni 2x:
M'ka marr malli me ta ni zonin n'telefon
M'ka marr malli
Se me tjera zemer mu nuk po ma don
Nuk po ma don
Ty po t'menoj dit e nat 3x
Hajde me mu prap 2x

Egzon Kryeziu - Dit E Nat

Ref.: 2x
Dit e nat shetisum bashk my baby
Dit e nat ??? baby
Dit e nat shetisum bashk my baby
Dit e nat dit e nat dit e nat

Dit e nat kena me dal na dyt per me festu
Shkojna ku ta don zemra veq ty edhe mu
Te dy bashk deri n’asht tu dasht nasht
So tu ma ni per tjer veq mu kan te dy t’perbashkt

Hola hop left and right shake your body nonstop
Just a small talk edhe perfundojna n’shtrat
Mu kon nevoja i jap per ty krejt baby
Hajde buzqeshu per inati t’krejtve
Diten o krejt tjeter sen, naten krejt tjeter sen
Kur nuk t’kom ty ngat gjumi nuk um zen
Hajde me mu nuk ka sonte spo du
Se veq me ty po du mu kon, kon

Ref.: 2x
Dit e nat shetisum bashk my baby
Dit e nat ??? baby
Dit e nat shetisum bashk my baby
Dit e nat dit e nat dit e nat

Dit e nat du me nejt me ty
Gjdo moment me ti kshyr syt
Pse po du ski qka m’pyt, mir e di qka po m’vyn
Je lule qe qel veres jom dashuru mas eres
Lekuren sikur t’bebes ti ma ndryshon jeten

One million, kush m’del para
Nuk o si ti (billion)
Mend mi ke marr po dyshoj mos je ti alien

Rruges kur t’shoh prej larg un pot njoh
Ti magji mke bo per ty mke shti me nga
Baby let, let me love you
Lem e tu afru, munesh mem besu
Prej teje gjithqka du, sekondat mi numru
Deri sa vish me mu, mujin e mjaltit zemer me ty du me shku

Ref.: 2x
Dit e nat shetisum bashk my baby
Dit e nat ??? baby
Dit e nat shetisum bashk my baby
Dit e nat dit e nat dit e nat

Bx-A - Dit E Nat

Yee ehe
Kur ja ndin eren hin n'mendime
Kur hin n'mendime
E ndin kto non-stop

Ref:2x
.........................................................
Se nat e dit nat e dit
Kurgjo spo hec e kurgjo spo qes ndrit
Boll u mundova jaro kurgjo zbona zbona
Ska mo sukses n'karier deshtova
.........................................................

.........................................................
Qka me prit (qka me prti)
Kerkush ste ndimon n'ket none rap me ja arrit (jo jaro)
Qitu mari.. ja kom ngjit
Tu shkru tekst e thash du jaranit 1kang me ja qit(me ja qit)
Ski qa me bo (qka me bo)
Sa repere qitu der sa na skem tu bo (ahaa)
Se pava te ton ishin pas bo 1-sha (po bre)
Te ton ja kan nis tu i konsideru kong e veta hita (haha)
Ku mbet estrada (ku mbet)
Ty tjap shanca dopsirat po kapen me canta (canta)
Spo du ..... realitet (realitet)
I dopti perparon po kurr njo spe shoh me talent (skan talent)
.........................................................

Ref:2x
.........................................................
Se nat e dit nat e dit
Kurgjo spo hec e kurgjo spo qes ndrit
Boll u mundova jaro kurgjo zbona zbona
Ska mo sukses n'karier deshtova
.........................................................


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019