Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

Meti Maloku & Grupi 3 Nota - Mashalla Mashalla  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

22/07/2017

2017-07-22T14:47:37+00:00

Këngë e albumit:

"Live 100% 2017"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Mashalla Mashalla" kënduar nga Meti Maloku & Grupi 3 Nota.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Meti Maloku & Grupi 3 Nota i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Vajza Kosovare - Mashalla Mashalla

mashalla mashalla
lulija erth te na
mashalla mashalla
lulije erth te na

lulija e la nanen ja ka dhan vllaut dor fjalen
lulija e la nanen ja ka dhan
vllaut dor fjalen

ja dha fjalen me deshir
nana ime lamtumir
ja dha fjalen me deshir
nana ime lamtumir

lamtumir se une shkova boll kendisa boll punova
lamtumir se une shkova boll
kendisa boll punova

boll kendisa lula pembe
e valla oj nana jeme
boll kendisa lula pembe
e valla oj nana jeme

lulija i la shoqet
se te na ma mir poj duket
lulija i la shoqet
se te na ma mir poj duket

lamtumir shoqet emija
se me mashtroj dashurija
lamtumir shoqet e mija
se me mashtroj dashurija

Shkurtja Shyhreti Remzia - Mashalla Mashalla

Hani pini e defreni
Por asnjoni mos kerceni
Rradhen cifti tash e ka
Mashalla mashalla

Lule te bardha lule te kuqe
Po kercen dhandri me nuse
Dielli ne valle paska ra
Mashalla mashalla

Lule te bardhe lule te kuqe
Po kercen dhandri me nuse
Dielli ne valle paska ra
Mashalla mashalla

Nane e babe rrin e veshtrojne
Prej gezimit syte lotojne
Me jep Zot dy sy me i pa
Mashalla mashalla

Lule te bardha lule te kuqe
Po kercen dhandri me nuse
Dielli ne valle paska ra
Mashalla mashalla

Lule te bardha lule te kuqe
Po kercen dhandri me nuse
Dielli ne valle paska ra
Mashalla mashalla

Kumrije Mustafa & Besim Krasniqi - Mashalla Mashalla

BESIMI
Mashallah mashallah
knohet kongame sevda
mahsllah mashallah
sikur nusja jon nuk ka (2x)

kqyrni kqyrni nusen tone
bashk me dhandrin po vallzon
sonte konga le t'ja nis
sa ska cel e lumja dit (2X)

Mashallah mashallah
knohet kongame sevda
mahsllah mashallah
sikur nusja jon nuk ka (2x)

KUMRIJA
Mashallah mashallah
knohet kongame sevda
mahsllah mashallah
sikur nusja jon nuk ka (2x)

edhe motrat lum po bajn
rreth erreth nuses i shkojn
per hajr te koft o vllau jone
ishalla per jet e gzon (2x)

Mashallah mashallah
knohet kongame sevda
mahsllah mashallah
sikur nusja jon nuk ka (2x)
Më Shumë Këngë Nga Meti Maloku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet