Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mevlan Kurtishi - Si Nje Yll Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Si një yll i bukur
Erdhe n’mesin tonë
Muhamed i dashur
Mëshira e jonë.

Paqen bota njohu
Dhe kuptimin mori
Kur zani ma i bukur
Tokës i foli.

اللهم صلي وسلم وزد وبارك
على النبي محمد وآل محمد
سيد الرجال المفدى
يا بحر الجمال يا محمد

Urtesitë e jetës
Ia fale çdokujt
Asnjë shpirt i gjallë
S'deshe me vujt.

Si hana në qiell
Që shndërit dynjanë
Toka lulëzoi
Kur pa Mustafanë

اللهم صلي وسلم وزد وبارك
على النبي محمد وآل محمد
سيد الرجال المفدى
يا بحر الجمال يا محمد


Ky tekst u dërgua nga Rexhai Memedi (Amaneti)


Nuk kemi video për këtë këngë.
Mevlan Kurtishi - Si Nje Yll
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Si Nje Yll".
3. Video është e këngës "Si Nje Yll", por nuk këndohet nga Mevlan Kurtishi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mevlan Kurtishi:


Komente 0