Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mevlan Kurtishi - Deti I Mëshirës
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Deti I Mëshirës".
3. Video është e këngës "Deti I Mëshirës", por nuk këndohet nga Mevlan Kurtishi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mevlan Kurtishi - Deti I Mëshirës  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Këngë e albumit:

"Ishraq"

Komente

Asnjë Koment

10/12/2018

2018-12-10T15:58:16+00:00Rënkimet e shpirtit tim
Derdhen mbi detin pa kufi
Loti që pikon nga syri im
Mbështillet në tënden dashuri

Mos suksesin tim kaher
E kërkova gjetkë jasht në je
Ndihmën tënde e lypa saher
Dhe vetëm aty gjeta prehje

Ja rabbel Alemin
Ja Rrahmani Ja rrahim
Të kujtoj mer ngazëllim
fali zemrës madhështin

Ja rabbel Alemin
Ja Rrahmani Ja rrahim
Të kujtoj me ngazëllim
fali zemres madhështin

Allahume enteselam we minke selam
Tebarekte rabena ja dhel xhelali wel ikram

Allahume enteselam we minke selam
Tebarekte rabena ja dhel xhelali wel ikram

Sa her që mendoj se jam n'vetmi
Filli shpreses keputet ngadalë

Saher Zot në ty kujtoj
Nga libri jet shpaloj
Nga ky skaj i botës së mjerë

Dëgjomi lutjet e mija Allah më ndihmo t'jetoj me nder
Pa ndihmën tënde jam si zog pa krah

Ja rabbel Alemin
Ja Rrahmani Ja rrahim
Të kujtoj mer ngazëllim
fali zemrës madhështin

Ja rabbel Alemin
Ja Rrahmani Ja rrahim
Të kujtoj me ngazëllim
fali zemres madhështin

Allahume enteselam we minke selam
Tebarekte rabena ja dhel xhelali wel ikram

Allahume enteselam we minke selam
Tebarekte rabena ja dhel xhelali wel ikram


Ky tekst u dërgua nga Rexhai Memedi (Amaneti)
Më Shumë Këngë Nga Mevlan Kurtishi:


Komente mbi këtë këngë