Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mevlud Rahimaj - Kujtimet Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Driten e gjej ne syt e tu un,
E tash nata bjen ne shpirtin tim, e nuk kam gjum.
Vazhdoj t'marr frym ne fjalet e tua
Ti me trego a mendon per mu a te kam munguar

Un te ruaj ne shpirt
Dhe lutem cdo dit

Qe ti do te kthehesh
Qe ti do te kthehesh perseri
Ne zemren time plot me kujtime
Je vetem ti
Qe ti do te kthehesh
Qe ti do te kthehesh perseri
Ne zemren time plot me kujtime
Je vetem ti

Ti e din mir sa her te kam falur
E lotet e tu i kam largu e prap tkom besu
E ndoshta nje dit ty do te kujtohem
K'tu dot jem thon shpresa nuk vdes
Nje jet do te pres

Un te ruaj ne shpirt
E lutem cdo dit

Qe ti do te kthehesh
Qe ti do te kthehesh perseri
Ne zemren time plot me kujtime
Je vetem ti
Qe ti do te kthehesh
Qe ti do te kthehesh perseri
Ne zemren time plot me kujtime
Je vetem ti

Mos me harro se nuk e meritoj
Mos me harro se nuk di t'jetoj
Pa ty kam frik
Un nuk e di...

A do te kthehesh
A do te kthehesh perseri
Ne zemren time plot me kujtime
Je vetem ti
A do te kthehesh
A do te kthehesh prap te un
Se kurr si dham fund
Te deshta shum e nuk dua t'humb


Ky tekst u dërgua nga Redrose

Mevlud Rahimaj - Kujtimet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kujtimet".
3. Video është e këngës "Kujtimet", por nuk këndohet nga Mevlud Rahimaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0