A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Babain

Per Babin

Kan kaluar Shum vjet
Qe um Jetoj larg ne gurbet
Nje nat von ne Telefon
Ne erdh lajmi qe babi me na ka lan

Dy Pika Loti me ran ne sy
Nuk esht emundur kam bertit
Pse o jet ate emore
Pse shtepin na epikollove
Pse na emore Lumturin ena fale merzin

Diku larg ne rrug pa kthim je larguar
O babi im
U ben dit qe je larguar
Eundave nga kjo jet
Por ne Zemer do Te mbaj gjithmon
O babi im indjer
Me Shum mall Emerzi ikam thurur Keto fjal per ty

- poezi nga Mevlude Ajeti Hiseni


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  41


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019