Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mexhid Krasniqi - Te Prita Te Prita  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Hajde Do Ta Kallim Ne Ket Shpi"

Këngë e albumit:

"Ty T'lumt Dora I Zoti I Shpis"

Komente

Asnjë Koment

18/06/2015

2015-06-18T14:03:57+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Te Prita Te Prita" kënduar nga Mexhid Krasniqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Mexhid Krasniqi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Afrim Gashi. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Te prita te prita
Kam vujt per nji fjale
Kur ti vjen tek une
Veten e ndjej gjalle x2

Ref...x2
Drite drite kur m'shikon
Terr terr kur mungon
Drite e terr jeta m'u ba
Qysh s'po t'vjen per mu gjyna

Te prita te prita
Veç se s'kisha gjume
Ndryshe po me rreh zemr
Kur ti vjen tek une

Te prita te prita
Oret ishin te gjata
Kur erdhe tek une
U ndryshue nata

Ref...x2
Drite drite kur m'shikon
Terr terr kur mungon
Drite e terr jeta m'u ba
Qysh s'po t'vjen per mu gjyna

...

Te prita te prita
Oret ishin te gjata
Kur erdhe tek une
U ndryshue nata x2

Ref...x2
Drite drite kur m'shikon
Terr terr kur mungon
Drite e terr jeta m'u ba
Qysh s'po t'vjen per mu gjynaMë Shumë Këngë Nga Mexhid Krasniqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet