Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Audio Kërko Video

Mexhit Krasniqi - Oj Dashnore  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

28/06/2018

2018-06-28T12:29:03+00:00

Këngë e albumit:

"I Prin Valles Nusja Jone"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Oj Dashnore" kënduar nga Mexhit Krasniqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Mexhit Krasniqi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Motrat Ademi - Oj Dashnore

Isha vetum tuj mendu per dashnoren
tuj kujtu qe sa kohe mu me ka lan
u martu me tjeter kend

Ref: 3x
Oj dashnore oj dashnore mend e mia
qysh mi more qysh mi more mend e mia
let te vuj nga dashuria

Rri i ulur dhe mendoj bilbili per
ty kendon qka me duhet mua jeta
kur ti une nuk te kam

Ref: 3x
Oj dashnore oj dashnore mend e mia
qysh mi more qysh mi more mend e mia
let te vuj nga dashuria

Sme ka mbetur as gje tjeter veq te
uroj sukses trashigofsh ti me at djal
qofsh e lumtur n'jete

Ref: 3x
Oj dashnore oj dashnore mend e mia
qysh mi more qysh mi more mend e mia
let te vuj nga dashuria

Armend Sulejmani - Oj Dashnore

Hajde hajde oj dashnore
ti moj bjerma doren
hajde dalim me lujt
aman veq ni valle
belin kur dredhon
zemren time moj
pesh ti ma qon. 2 her

refreni 2 her

Lelelej oj dashnore
zemren time ti ma more
lelelej oj dashnore
kurr per jet un sdot harroje.

Sa mir nata po na shkon
gjith shoqnia po vallzojn
hajde zemer luj ti pa pushu
se ket nat kurr skem me harru. 2 her
Më Shumë Këngë Nga Mexhid Krasniqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet