Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mhill Çuni - Pavaresia Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Kaluan shekuj koh e g'jate vjen gryk holla tuj piskate,vjen kushtrimi per liri kerkojn trojet pamvarsi.

N'luft me krajlat ball per balle,
Na ka mbajt beslidhja gjalle,
Per flamur na jem coptue bota hic e na tuj knue.

Tok e kuqe deshmitare per kryengritjet Shqipetare per liri e per flamure per heronjte si s'vdesin kurre.

N'mal t'Deçiqit ball kryengitjes ni flamur shqiptar valvitet Malsis Madhe kush naj prini DED GJON LULI i Traboinit.
Ngjyr flamurit xhamadana nqaf tarmikut ja ka gana i ka majt Shqiptari i motit qysh ne kohn(kohen)e KASTIROTIT.

Djemt e shqipes ku jane kene kan luftue me pushke e pene ner gubet e ane a mane zemrat zjarr per token nane.

Nkuvent t'Greçes mburojn burrat DED GJON LULI bashkon burrat Smail Qemailin trim lavrie Mehmet Shpenin princ jervnie. Smail Qemaili prej Lavrise flet me burrat e Shqipnise Boletinin dhe Hasanin Gurakuqin,bac Bajramin.

Kur mur flak bjeshka dhe Vrrini n'gjith Europ fjala ja mrrini n'supe t'Vlors u ngrit flamuri SHQIPJA kraht n'atdhe i vuni,se Shqipria nluft per dite kurr su shtrue nga stuhite cdo hardhie tuj marre hake heeee caj me shpate e shkruj me gjake ooheeee.


Ky tekst u dërgua nga Djal Hotit DedvukajMhill Çuni
Publikimi: 25/11/2017


Mhill Çuni - Pavaresia
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pavaresia".
3. Video është e këngës "Pavaresia", por nuk këndohet nga Mhill Çuni.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mhill Çuni:


Komente 0