Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mhill Krasniqi & Grupi Bijte E Marash Krasniqit - Kenge Per Deshmoret E Rugoves Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


GUR E SHKREPA NE BJESHKE TE RUGOVES
TROJE NDERI O TE KOSOVES
MALSOR TRIMA QE I NJEH TRADITA
ME DERDH GJAKUN O NEPER PRITA
NEPER VITE E NEPER SHEKUJ
OOO PER KET TOKE E ME NER KAN VDEKUR

MU NE VITIN 99
NA RA SHKJAU NE KATER ANE
KUSHTRIM I EGER KOKA DHANE
PER ME I DAL O SHKAUT NE MEJDANE
DUL XHAVITI ME DO DJEM AZGANA
OO SE MA TE FORT E NUK I BAN NANA

NGJITEN TRIMAT HAJLES PERPJETE
TAN PETRITA O DO DJEM TE LEHTE
BESNIK LAJQI NA U KA PRIE
KOMANDANT O AI DJAL O I RIE
ME SELMANIN SHQIPE MALI
O ME RAMUSHIN E SOKOL DJALI

PO QUDITET SHTUPEQI PLAKE
ME KTA TRIMA QE MARRIN HAKE
FATON NIKQI DHE ASLLANI
RIFAT SHALA O SI LUANI
SIMBOL NDERI JU KA KOSOVA
OO OLAVDI TRIMAVE NGA RUGOVA


Ky tekst u dërgua nga VALDET LAJQI

Mhill Krasniqi & Grupi Bijte E Marash Krasniqit - Kenge Per Deshmoret E Rugoves
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenge Per Deshmoret E Rugoves".
3. Video është e këngës "Kenge Per Deshmoret E Rugoves", por nuk këndohet nga Mhill Krasniqi & Grupi Bijte E Marash Krasniqit.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mhill Krasniqi:


Komente 0