Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mhill Krasniqi & Grupi Bijte E Marash Krasniqit - Kenge Per Luigj Gurakuqin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenge Per Luigj Gurakuqin".
3. Video është e këngës "Kenge Per Luigj Gurakuqin", por nuk këndohet nga Mhill Krasniqi & Grupi Bijte E Marash Krasniqit.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mhill Krasniqi & Grupi Bijte E Marash Krasniqit - Kenge Per Luigj Gurakuqin  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Kur Kendoj, Me Lendon Zemra"

Komente

Asnjë Koment

27/05/2014

2014-05-27T20:45:06+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kenge Per Luigj Gurakuqin" kënduar nga Mhill Krasniqi & Grupi Bijte E Marash Krasniqit.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Mhill Krasniqi & Grupi Bijte E Marash Krasniqit i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Lule Bajra. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

O në mes burrave more të atdheut.
O në mes trimave o të Skender Beut.
O për liri o që gjaku e skuqi
O ishte trimi Luigj Gurakuqi
O për liri o që gjaku e skuqi
O ishte trimi Luigj Gurakuqi

Luftëtari pendës edhe i pushkës,
Luftoj trimi maleve dhe fushës,
Për lirinë o edhe vatanin bashkpuntori o Ismail Qemalin.
Luftëtari i pendës edhe i pushkës,
Luftoj trimi maleve dhe fushës.
Për lirinë o edhe vatanin bashkpuntori o Ismail Qemalin.

O kur tradhëtit o po naj bajnë bllokadat,
O i ngjeshëm armët si të parët shpatat.
O nga bllokada e nga betimi,
O kurr su trembe ti o Luigj trimi.
O nga bllokada e nga betimi,
O kurr su trembe ti o Luigj trimi.

Luftëtari pendës edhe i pushkës,
Luftoi trimi maleve dhe fushës,
Për lirinë o edhe vatanin bashkpuntori o Ismail Qemalin.
Luftëtari i pendës edhe i pushkës,
Luftoi trimi maleve dhe fushës.
Për lirinë o edhe vatanin bashkpuntori o Ismail Qemalin.Më Shumë Këngë Nga Mhill Krasniqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë