Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mhill Krasniqi - Qorr Ilazi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Qorr Ilazi".
3. Video është e këngës "Qorr Ilazi", por nuk këndohet nga Mhill Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mhill Krasniqi - Qorr Ilazi  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Mhill Krasniqi & Bijte E Marash Krasniqit"

Komente

Asnjë Koment

22/12/2016

2016-12-22T15:12:55+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Qorr Ilazi" kënduar nga Mhill Krasniqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Mhill Krasniqi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Afrim Muciqi. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Aiii qorr ilazi
more trim ish kan se nkoqokllak
rrafsh shtat vjet poj ban more baben plak
nburg ja kishin marr more nburg tprishtines
o ja paskan qu more shum turtura
o more ja kan nshue more shokte e vet
o more meu kallxu po shife qorrin

aiii shife qorrin o more qka po ban
shokt e vet aty poj bashkon
kush eshte burr o me ardh me mu
nburg tprishtines o po du me shku
baben tem po du me liru

aiii kan marr rruge o kokan tfillu
nifar veni o more kur kan shku
tek jan ul ata me pushu
kokan ul more nje skamli
ja kan ni o tuj pi raki
kadal dal kokan ba qefli
shoqi shoqit pom ja bajn me sy
po ngo knena qorrit ja bajn
babat ton o atje me kan
tyben zotin o nshkojm nat an

aiii shife qorrin o qka po ban
fluturim o ka ran nkalldram
aty bika o more nje pajtan
nal pajtanin o pom ja ban
nal pajtanin poj thot pajtongji
sa ban rruga o nprishtin me hi
rruga tban o dyqin dinar

aiii aty mrrijti o nprishtin ka hi
aty ish kan o gjanar oj ri
kallushan eu musteqezi
po ma vjedh o qorrin me sy
su durue qeni e shkoj nga ti
e nga je o more zotni
ka shtat nje o nprishtine qe rri
shoqin tan se kam pa me sy

ooo nisi qorri o more poj kallxon
qe shtat vjet o koqak jam kan
nje bab plak nshpi e pata lan
hyqymeti edhe ma ka marr
kurr ma ngusht vallahi sjam kan
ja ktu baba o ka mem ardh
ja krejt shehrin flak kem me kall
mos kujto o se veten sjam
gjashqin veta me veti i kam

aiii naqallniku o ish kon pas ngushtu
marrka nje leter o ma ka shkru
shihe shihe o qka i ka than
qorri baben o po e kerkon
ja ktu baba o ka mem ardh
ja ktu kryet o nven ka me lan

aiii okan marr rrugen o kokan tfillu
se nhapsane o more kur kan shku
kan gjet plaku o tuj pushu
shife qorri ateher qka ka than
qu bre plak o pom ja ban
hajde bab o tdhezim duhan
hiqi rrobat o more me gajtan
veshi trejat o more me nishan
mos thuj bab o qe ske lan djal
o npleqni o tbana kapetan
ooo more kshtu ka bae o djali per babe anjo hejMë Shumë Këngë Nga Mhill Krasniqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë