Migena Rinxhi
Migena Rinxhi
Migena Rinxhi
  • Vendlindja:
  • Tiranë Shqipëri
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 20 Maj 1995
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♉ Demi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop popullore moderne
Migena Rinxhi është këngëtare. Migena eshte nje kengetare e pelqyer ne diaspore, po ashtu dhe ne Shqiperi. Ajo ka filluar te kendoje qe ne moshen 15 vjece sepse e ka patur gjthmone pasion kendimin.

Më datë 29 Dhjetor 2016, Migena Rinxhi publikon videoklipin "Te Kam Perjete". Muzika e këngës u punua nga Edi Balili, teksti u shkrua nga Armand Trebicka, ndërsa për orkestrimin u kujdes Edi Balili. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 14 Nëntor 2017, Migena Rinxhi publikon videoklipin "Zjarr E Bojna". Teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu. Videoklipi u prodhua nga Jehona.

Më datë 2 Tetor 2018, Migena Rinxhi publikon videoklipin "Era E Parfumit". Teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu. Videoklipi u prodhua nga Chill Pro.

Në vitin 2019, Migena Rinxhi publikon albumin "Era E Parfumit".

Më datë 9 Prill 2019, Migena Rinxhi publikon videoklipin "Mori Fund". Muzika e këngës u punua nga Valter Beqo, ndërsa teksti u shkrua nga Armand Trebicka. Videoklipi u prodhua nga kompania Chill Pro.

Më datë 31 Maj 2019, Migena Rinxhi publikon videoklipin "Virus", në bashkëpunim me Xhetën. Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

Më datë 22 Korrik 2019, Migena Rinxhi publikon videoklipin "1000 Jete". Muzika e këngës u punua nga Valter Beqo, ndërsa teksti u shkrua nga 2 Step. Videoklipi u prodhua nga kompania Fullmoon Production.

Më datë 17 Nëntor 2019, Migena Rinxhi publikon videoklipin "Tallava Me Trilera". Videoklipi u prodhua nga kompania Chill Pro.

Më datë 12 Shkurt 2020, Migena Rinxhi publikon videoklipin "Një Ditë". Muzika e këngës u punua nga Eroll Dogani, teksti u shkrua nga Naim Qukiqi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Jeton Rahmani. Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

Më datë 29 Korrik 2020, Migena Rinxhi publikon videoklipin "Shisha Pina".

Më datë 26 Gusht 2020, Migena Rinxhi publikon videoklipin "Hile Kile". Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

Më datë 31 Tetor 2020, Migena Rinxhi publikon videoklipin "Te Lutem Shko".

Më datë 5 Dhjetor 2020, Keli publikon videoklipin "Zemra Boom Boom", në bashkëpunim me Migena Rinxhin. Muzika e këngës u punua nga Ylber Qaili, ndërsa teksti u shkrua nga Keli. Videoklipi u prodhua nga kompania Jehona.

Më datë 24 Janar 2021, Migena Rinxhi publikon videoklipin "Pozitiv". Kënga është punuar në të githë komponentet e saj nga Jeton Rahmani.

Më datë 27 Maj 2021, Migena Rinxhi publikon videoklipin "Boll U Bo". Kënga është punuar në të githë komponentet e saj nga Sardi Mneri.

Më datë 18 Qershor 2021, Migena Rinxhi publikon videoklipin "Ma I Miri Kanagjegj". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Jeton Rahmani. Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

Më datë 9 Korrik 2021, Migena Rinxhi publikon videoklipin "Cun Tirone". Teksti i këngës u shkrua nga Gezim Mneri.

Më datë 7 Shtator 2021, Migena Rinxhi publikon videoklipin "Tara". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Jeton Rahmani. Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

Më datë 24 Shtator 2021, Migena Rinxhi publikon videoklipin "Kuklla". Kënga është punuar në të githë komponentet e saj nga Sardi Mneri. Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

Më datë 20 Mars 2022, Migena Rinxhi publikon videoklipin "Fustani", në bashkëpunim me Imbro Manaj. Muzika e këngës u punua nga Sardi Mneri, ndërsa teksti u shkrua nga Gezim Mneri. Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

Më datë 6 Maj 2022, Migena Rinxhi publikon videoklipin "Loqka Jote". Kënga vjen e realizuar në të gjithë komponentët e saj nga Jeton Rahmani. Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0