Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mihal Gjergji

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  13
  • Vendlindja:
  • Gusmar (Kurvelesh) 
  • Mosha:
  • 59 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Mihal Gjergji është një shkrimtar i njohur. Ai është diplomuar për shkencat ekonomike. Ka publikuar analiza të shumta kritike për autorë të mirënjohur shqiptarë, poetë, prozatorë dhe historianë. Ka botuar: “Psherëtimat e shpirtit” –poezi, 2008 “Gjakprishurit” - poezi, 2008 Libat e mësipërm janë publikuar brënda vëllimit “Shpresa të thinjura”, Tiranë 2008 “Ngjyrat e mendimit” - kritikë, 2010 “Mjerimi i tiranisë” - kritikë, 2015 “Udhë të këputura” - poezi, 2015 Dy librat e fundit janë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

1 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Rexhep Shahu

Xhevahir Cirongu

Fatmir Terziu

Teodor Keko

Ardi Omeri

Odise Gremo

Viktor Canosinaj

Ferdinand Laholli

Abdullah Konoshevci

Mehmet Bislimi

Tags: Mihal Gjergji


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet