A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Mihallaq Andrea & Flori - Ta Dish Ti ç'pësoj Kjo Zemër


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  36

31/12/2011

2011-12-31T00:00:00

Më Shumë Nga

Flori Mumajesi

Këngë e Albumit:

15 Hite Nga Supersonic

Këngë e Albumit:

Vjeshte Dimer '08

Këngë e Albumit:

Kitara Ime

Këngë e Albumit:

Detaj


Mihalliq Andrea :
Ta dish ti c'pësoj kjo zemër
Ta tregoj unë ty me kitarë
Kur i pashë dy sytë e bukur
Deri atëhere s'kisha parë
S'kisha parë, s'kisha parë.

Flori:
Ato duar aq të vogla
Mund të luanin me kitarë
Kur i puthën buzët e mia
Lehtë u drodhen si në faj
Si në faj, si në faj.

Ref:
Flori & Mihallaq
Me mall do ta kujtoj
Atë natë jo se harroj
U vonova më the me frikë
Ditën tjetër mos më prit
Sa vite do të kalojnë
Atë natë jo se harroj
Dhe do të qeshim unë edhe ti
Do të kujtojmë dashurinë.

Flori:
Ta dish ti c'pësoj kjo zemër
Ta tregoj unë ty me kitarë
Kur i pashë dy sytë e bukur
Deri atëhere s'kisha parë
S'kisha parë, s'kisha parë.

Mihallaq Andrea:
Ato duar aq të vogla
Mund të luanin me kitarë
Kur i puthën buzët e mia
Lehtë u drodhën si në faj
Si në faj, si në faj.

Ref :(Flori & Mihallaq)

Me mall do ta kujtoj
atë natë jo se harroj
u vonova më the me frikë
ditën tjetër mos më prit.

Sa vite do kalojnë ,
atë natë jo se harroj
dhe do qeshim une edhe ti
do kujtojme dashurinë. (2x)


Ky tekst u dërgua nga  linda


teksteshqip.com © 2007 - 2018