Mihrije Braha

Mihrije Braha Ka Sot Ditëlindjen, Ja Sa Vjet Mbush Ajo

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
[15-11-2015]
Këngëtarja Mihrije Braha feston sotë ditëlindjen. Ndoshta nuk do ta besoni moshën e saj por ajo sot mbush 48 vjeç, dhe në dukje vazhdon të mbetet ende e re.

Mihrije Braha e ka nsiur që në moshë të vogël karrierën e saj muzikore. Për herë të parë u paraqit në skenë në moshën 13 vjeçare në festivalin "Okarina e Artë" ku shpërblehet me një çmim. Pastaj numëron shumë pjesmarrje në festivalin e Rtshë-së, më pak në "Kënga Magjike" etj.

Sot ajo është njëra ndër këngëtaret më të suksesshme të skenës.
-Urime Mihrije!
 (B.A/Teksteshqip.Com)

Mihrije Braha Ka Sot Ditëlindjen, Ja Sa Vjet Mbush Ajo


Komente 0