Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mihrije Braha Ka Sot Ditëlindjen, Ja Sa Vjet Mbush Ajo


Nuk ka akoma asnjë votë

[15-11-2015]
Këngëtarja Mihrije Braha feston sotë ditëlindjen. Ndoshta nuk do ta besoni moshën e saj por ajo sot mbush 48 vjeç, dhe në dukje vazhdon të mbetet ende e re.

Mihrije Braha e ka nsiur që në moshë të vogël karrierën e saj muzikore. Për herë të parë u paraqit në skenë në moshën 13 vjeçare në festivalin "Okarina e Artë" ku shpërblehet me një çmim. Pastaj numëron shumë pjesmarrje në festivalin e Rtshë-së, më pak në "Kënga Magjike" etj.

Sot ajo është njëra ndër këngëtaret më të suksesshme të skenës.
-Urime Mihrije!
 (B.A/Teksteshqip.Com)Komente mbi këtë artikull


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet