Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mihrije Braha - Kthehu  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Orkestrimi:

Nexhat Mujovi (Wirusi)

Këngë e albumit:

"Eja Ne Prishtine"

Komente

Asnjë Koment

03/06/2012

2012-06-03T18:07:36+00:00Pse s'të shohë më me sy
Pse të dua unë vetëm ty
Si një ëndërr plot magji
Më mbushe dashuri

Floku t'binte mbi ballë
Për ty kisha aq shumë mall
E ti qaje n'supin tim
Vetëm qaje plot dashuri

Unë të doja shumë të doja
Dorën tënde ta shtrëngoja
Dhe lotoja ...

Ref :
Mos djal ,Mos djal ,Shumë lotova
Shumë ditë ,shumë netë ,të kërkova
Kthehu kthehu t'pres e mjera kthehu kthehu
Eja eja se shkoj vera , eja eja se të gjeta ,
Kthehu kthehu se shkoj jeta , kthehu kthehu
Se shumë të dua o kthehu


Ky tekst u dërgua nga Lindi
Më Shumë Këngë Nga Mihrije Braha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet