Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Mihrije Braha - Nostalgjia  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

19/03/2013

2013-03-19T22:03:17


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Nostalgjia" kënduar nga Mihrije Braha.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Dardan Shkreli - Nostalgjia

Shiko,
Në mos paç askë pranë, mbylli sytë,
Mos u vono,
Kjo natë e gjatë nuk ka kuptim,
Pa ne të dy, pa ne të dy...

Kujto,
Dita që vjen mund të sjell shpëtim,
Dhe mos harro,
Kjo natë e thellë bëhet ngushëllim,
Me ne të dy, me ne të dy.

Ref:
As dita s'është si ti,
As nata s'luan mirë,
Tash merri sytë e mi,
Merre zemrën time -
Lodër që sjellë shi!

Ony Bit Boys - Nostalgjia

befas pash kte mesazh , lexoj fjalen te dua nostalgji do te mbetesh ne jet kjo fjal per mua..
sa her ti me puthje, zemer te kam jete , gjithcka kam para syve , kur ne u deshem vertete
pa pritur u kthye kte nate , sa pas nkoh u ktheva as lot nuk pash ne sy por ne shpirt gjithcka ndjeva..

emocion do mbetesh per mua nostalgji por jo e harruar
dhe ca fjal ne shpirt i mbaj
ku as koha dot si shuan, emocion

sa her shiu me lag pa shpirt trupin tim , me risjell nje pjes te veres, me percjell ne cdo kujtim
sado larg qe ti shkove dhe nse deshe me u kthy por koha qe ste fal ste kthen kur do ti..
se ne shkekuj do te mbetet per ne nje histori
se ne gjak un e shkrova
e jona dashuri

emocion do mbetesh per mua, nostalgji por jo e harruar
dhe ca fjal ne shpirt i mbaj
ku as koha dot si shuan

emocion do mbetesh per mua nostalgji por jo e harruar
jan ca fjal ne shpirt i mbaj
ku as koha dot si shuan

emocion do mbetesh per mua nostalgji por jo e harruar
jan ca fjal ne shpirt i mbaj
ku as koha dot si shuan, emocion

Sabri Fejzullahu & Sinan Vllasaliu - Nostalgjia

Ku jan shtigjet e ardhmerise
ku jan brigjet e vetmis
ku jan endrrat e rinise
ka jan lotet e femirise

Ku i kam tingujt e gezimit
ku i kam plaget e hidherimit
ku jan lulet e amshimit
ku i kam dhembjet e pikellimit

Atje kam ni mall me zjarr
qe ne zemer me lendon
per atdhe ndikim bujar
ku dhe kenga po jehon

Me kengen e kurbetit

Per pranveren ne Prishtin

Kur thoja kthehu moj rini

Se do ta kemi Shqiperine

Prap moj zemer e dalltisur
nga nje vaseh me syte e zi
se soonte o shok
syte e mi jane qiell me shi

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Mihrije Braha:

Më Shumë...