Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Mihrije Braha & Naim Abazi - Moj Hatixhe  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"Na U Nis Dasma"

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Naim Abazi

08/02/2011

2011-02-08T04:35:18+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Moj Hatixhe" kënduar nga Mihrije Braha & Naim Abazi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Labinot Beqiri - Moj Hatixhe

moj hatixhe
ne shami kuqe
n'elbasan o moj
do t'shkon nuse
n'elbasan o o moj
do t'shkon nuse

n'elbasan o moj
do t'shkon nuse
ti n'gjyn dada
moj flokt e kuqe
ti n'gjyn dada
moj flokt e kuqe

flokt e kuqe
ti shitoft zana
a s'tu dhimten
moj baba nana
a s'tu dhimten
moj baba nana

baba nana
dy vllaznia
po ma fort
mu dhimt qiknia
po ma fort
mu dhimt qiknia

moj hatixhe
moj dil te lisi
zgjatma doren
moj ta cendisim
zgjatma doren
moj ta cendisim

ta cendisim
dhe ta shkruje
ti n'dajm vadet
sot ni muj e
ti n'dajm vadet

Shyhrete Behluli & Shkelzen Jetishi - Moj Hatixhe

Xeni...
Moj Hatixhe moj shami te kuqe
Ti ngjyn baca moj flokt e kuqe

Ti ngjyn baca moj flokt e kuqe

Flokt e kuqe ti shitofte zana
A s'po te dhimben o baba e nana

A s'po te dhimben o baba e nana

Shyhreti...
Baba e nana edhe vllaznia
Po ma fort o mu dhimb çikania

Po ma fort o mu dhimb çikania

Po ma fort o mu dhimb çikania
Shkoj te burri e me rrok pleqnia

Sebashku...
Shkoj te burri e me rrok pleqnia.

Shqipe Kastrati - Moj Hatixhe

Moj Hatixhe moj n'shami te kuqe
N'Elbasan o moj do t'shkojsh nuse

N'Elbasan o moj do t'shkojsh nuse

N'Elbasan o moj do t'shkojsh nuse
T'i ngjyn dada moj flokt e kuqe

T'i ngjyn dada moj flokt e kuqe

Flok e kuqe t'i shikoft zana
A s't'u t'dhimten o baba e nana

A s't'u dhimten o baba e nana

Baba e nana edhe vllaznia
Shkon te burri e t'rrok pleqnia

Shkon te burri e t'rrok pleqnia

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Mihrije Braha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet