Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mihrije Braha - Shko Dallëndyshe  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Dhimbje E Mall"

Komente

Asnjë Koment

16/11/2015

2015-11-16T13:30:13+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Shko Dallëndyshe" kënduar nga Mihrije Braha.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Mihrije Braha i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Agim Tejeci. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Shko dallendyshe ty e fluturu
Shko dallendyshe ty e fluturu
Nga ky vend ku une po vuaj fushat tu i kalu
Shko ne kosove n’ at vendin tim se jam permallu
Shko ne kosove n’ at vendin tim se jam permallu

Shko rreth shtepise sime kujto prind’t e mi
Shko rreth shtepise sime kujto prind’t e mi
Dhe atje te falesh ku kam shku rinine
Atje shko pra fluturim ne atdheun tim
Atje shko pra fluturim ne atdheun tim

Kur takon nenen time ndalu me i tregu
Kur takon nenen time ndalu me i tregu
Thuj se biri ka shume kohe qe eshte permallu
Atje shko pra n’fluturim ne atedheun tim
Atje shko pra n’ fluturim ne atedheun tim
Atje shko pra n’ fluturim ne atedheun tim
Atje shko pra n’ fluturim ne atedheun timMë Shumë Këngë Nga Mihrije Braha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet