Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Mijares

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1
 • Emri i Vërtetë:
 • Manuel Mijares
 • Vendlindja:
 • Mexico City 
 • Mosha:
 • 62 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Mijares është një këngëtar i huaj i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Manuel Mijares (born José Manuel Mijares Morán) is an adult-contemporary pop singer who is billed simply as "Mijares". He began his career at age 23 and achieved high popularity from the mid-80s to mid 90s in Hispanic-America and Japan mainly. He is currently separated from the singer/actress Lucero, with whom he has two children. He was born in Hospital Español in Mexico City. His mother was a dance teacher and he names her as an artistic inf...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Joe Dassin

Pablo Alboran

Mabel Matiz

Leonard Cohen

Alexander Rybak

Kubat

Ferhat Göçer

Ben Moody

Sak Noel

Mahsun Kirmizigul

Tags: Mijares, Manuel Mijares


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet