Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mikeb - Fluturim N'erresire Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

JETEN sE KOM FILEM , N`REALITET gjithqysh LIDHNA
Qidash jan bo DO VJET, per kohes kur e nisa
PA PAS KURRFAR PERKAHJE , PA MA DHAN KERKUSH DOREN
RRUGa SHUM E ERRT , TETAN LYPSHIN FITOREN
PJESA MA E MADHE , ME QELLIME PRAGMATIKE
KARAKTERE T`FLLIQTA , EGOCENTRIKE
PAVARSISHT SA F`SHTIR KE ! AS SOT SASHT BA MA MIR
AMA UNE JA KOM NIS , ME FLUTURU N`ERRSIR
PO VIKA 1 KOHE , QE E GJAJKE FORCEN N`VETI
PO TA BIKA ZOTI , CKA SUN E GJAJKE N`GJETI
MJAFTON MOS ME HUP , KURR PRESPEKTIVEN
PAVARSISHT N`RETRO , QYSH MUND TA KISH ARKIVEN
NOJ HER DUT ME HARRU , T`KALUMEN ME LAN MRAPA
SE ASHT E VETMJA M`NYR ,N`DAC PERPARA ME BO HAPA
SKA NEVOJ MU BO DIKUSHI , MJAFTON ME KAN VETVETJA
FITORJA MA E F`SHTIR N`JET ,ASHT FITORJA TEK VETJA

REF 2
HIP HOP1 ASHT PASIONI ,SI T`THUSH ASHT DROGA JEME
KA ARDH KOHA MI NXJERR N`PAH ,FRYTET E PUNES TEME
KA ARDH KOHA MI N`XJERR NDUKJE ,ME NXJERR CKA KOM N`ARKIV
PRA GJITHQYSH KA ARDH KOHA , ME FLUTURU N`ERRESIRE

Tex 2
Po bana vet ndryshimi,qe kom qef me pa n`bot
Kur merret iniciativa ,as n-1 sen nuk asht e kot
Nu rrzofsha 7 her ,garant cona 8
Rrofshin krahet e mi , mikebi ecen vet.
Fjalt e mia jan helik, muzika helikotper
Fluturojna midis terri ,e terri prap sun na merr
Fosforeshent ndryshe ,bojm drit midis errsine
Se u flliq kjo bot ,me lloj lloj stervine
Injorance naziste ,medet per ket popull
N`art luftoj per ta ,munesh mem thirr Cerciz Topull
Nuk jom patriot ,e as nacionalist
Ama kurrqysh se fali ,I urrej padrejtsit
Se normal per gjithcka ,maspari nisna pi veti
Masanej I lshoj syt ,kqyri edhe n`gjeti
Holocaust gjithanej what a f**king hell
Classic hip hop shit ,omg is dead


REF 2
HIP HOP1 ASHT PASIONI ,SI T`THUSH ASHT DROGA JEME
KA ARDH KOHA MI NXJERR N`PAH ,FRYTET E PUNES TEME
KA ARDH KOHA MI N`XJERR NDUKJE ,ME NXJERR CKA KOM N`ARKIV

GJITHQYSH KA ARDH KOHA , ME FLUTURU N`ERRESIRE

TEX 3
ra fjala n`fjal ,e nxurr fjala fjalen
fillimi ke abstract ,e sot vargjet s`nalen
dje kesh skeptic ,sot dicka ma pak
e boj qysh t`du dhe vetem ,skom nevoj as per argat
si peshqit n`deti ,lundroj neper bita
ka ardh koha e mikebit ,hejtra erdh dita
nuk u desht shum kohe ,megjithse mungoj m`shtetja
mikebi prap ja dul ,mikebi m`shtetet tek vetja
jetoj si ghost rider ,noj her n`mes t`miletit
anti empirist , jom pertej prekshmerise
dija per tej dukjes, asht dija e habise
si xixellonjat naten ,fluturoj n`errsine
ja dal ku s`ja dilet ,kta krejt le ta din
normal duhet vullnet ,une e kom n`karakter
talentin qe n`djep , kajsha me flow haver
f**k it te tanve ,mikebi asht rapper…
Mikeb
Publikimi: 01/12/2014
Teksti: Mikeb
Orkestrimi: Bojken Lako


Mikeb - Fluturim N'erresire
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fluturim N'erresire".
3. Video është e këngës "Fluturim N'erresire", por nuk këndohet nga Mikeb.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mikeb:


Komente 0