Më mbaj mend (për 1 muaj)


Milaim Mezini & Mahmut Ferati - Kenga Mergimtarit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenga Mergimtarit".
3. Video është e këngës "Kenga Mergimtarit", por nuk këndohet nga Milaim Mezini & Mahmut Ferati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Milaim Mezini & Mahmut Ferati - Kenga Mergimtarit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Muzika:

Mahmut Ferati

Orkestrimi:

Nexhat Mujovi (Wirusi)

Këngë e albumit:

"Rrojmë Me Shpresë"

Komente

Asnjë Koment

01/12/1985

1985-11-30T23:00:00+00:00Mahmuti:
Su than lot e mergimtarit pse s'qesh zemra e Kosovarit su hoq ma shamia e zezë Mitrovic e deri n'Prevez
Së bashku:
S'u hoq ma shamia e zezë Mitrovic e deri n'Prevez
Mahmuti:
Me ni vlla tim hallet i qava
Milaimi:
Nanen qysh nuk e pava
Mahmuti:
Moter zeza a u ba nuse?
Milaimi:
Pa duvak e shami t'kuqe i ra t'lig tuj qajt ne prag per vlla t'vet qe s'ju gjet ngat
Së bashku:
I ra tlig tuj qajt ne prag per vlla tvet qe sju gjet ngat
Mahmuti&Milaimi:
Baben koha nuk ma plaku permbi kokë shumë halle pati me kojshi buken e ndau ne vend t'kapuqit po i rrin shkau
Mahmuti:
Ja ka plas zemren gurbeti
Milaimi:
Per shqiptart ka qen dhe mbreti
Mahmut:
Ma i tretur Kosovari
Milaimi:
Gjithka rrjedh gjak shqiptari
Mahmuti:
Neper botë gjithka jan mos te harrojn vendlindjen oo
Së bashku:
Neper bote gjithka janë mos të harrojn vendlinden oooo


Më Shumë Këngë Nga Milaim Mezini:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë