Më mbaj mend (për 1 muaj)


Milaim Mezini & Mahmut Ferati - Erdh Pranvera
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Erdh Pranvera".
3. Video është e këngës "Erdh Pranvera", por nuk këndohet nga Milaim Mezini & Mahmut Ferati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Milaim Mezini & Mahmut Ferati - Erdh Pranvera  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  3

Këngë e albumit:

"Rrojmë Me Shpresë"

Komente

Asnjë Koment

01/12/1985

1985-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Erdh Pranvera" kënduar nga Milaim Mezini & Mahmut Ferati.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Milaim Mezini & Mahmut Ferati i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Jusuf Bejtullahu - Erdh Pranvera

Kuku nane moj jam merzite.
Kuku nane moj jam merzite.
E du shume ate qike, e shoh çdo dite.
E du shume ate qike, e shoh çdo dite.

Kuku nane moj erdh pranvera.
Kuku nane moj erdh pranvera.
Jam n'vetmi oj nane si vitet tjera.
Jam n'vetmi oj nane si vitet tjera.

Kuku nane moj shume e dua.
Kuku nane moj shume e dua.
Dhe ajo nene me don mua.
Dhe ajo nene me don mua.

Ah moj nane oh du me marre.
Ah moj nane moj du me marre.
Me ndihmo oh zot skam me pare.
Me ndihmo more zot skam me pare.

Motrat Mustafa - Erdh Pranvera

Erdh pranvera,erdh pranvera
une po kthehem n'shpi
dil moj nane me prit te dera
u dogja per ty

Pse s'me pret moj nane te dera
pse ka shterr uji ne krua
i lash lule i gjeta therrae
ku esht nena ce e dua o hej

me tha zogu nena t'paska vdek
dite e nate tuj kja me lot per ty
tuj mallkue gurbetin e shkret
ce s'na la s'bashku me jetu

po kalojn vite pas viti
e ne mu mbet vjeshta
sa veshtir nena me rriti
pran une nuk ju gjeta

duro nane lule t'pajrases
atje ne kopshtet e zotit
une po qaj me mall te nanes
shume i rand me duket loti o hej

a do vjen ajo e bardha dite
n'dhe te zi nane une te ti me ra
e ma kurr per mos me u merzit
se n'parajs gurbet nuk ka

Flora Gashi - Erdh Pranvera

Erdh pranvera çeli qershia
Dita filloj me dal .
Erdh pranvera çeli qershia
un rri tu mendu .

Ref
Kush tmi qaj hallet e mija ajo që desha u largu .-2x

II
Ka shum vite moj
që pot presë moj
Du met pa me sy .2x

Nëna yte moj edhe baba moj
tkishin mbyllo me dry .2x

III
Vura kokën ne jastëke
Kujtova se binte shi .2x

Por ata moj
ata ishin lotët e mi.2x

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Milaim Mezini:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë