Më mbaj mend (për 1 muaj)


Milaim Mezini & Mahmut Ferati - Kur E Verejta

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kur E Verejta".
3. Video është e këngës "Kur E Verejta", por nuk këndohet nga Milaim Mezini & Mahmut Ferati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Milaim Mezini & Mahmut Ferati - Kur E Verejta  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Muzika:

Mahmut Ferati

Orkestrimi:

Nexhat Mujovi (Wirusi)

Këngë e albumit:

"Rrojmë Me Shpresë"

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Mahmut Ferati

01/12/1985

1985-11-30T23:00:00+00:00Kur e verejta kur e pash sa e bukur thash moj vajz
Prej at'her spo gjen pushim ky i mjeri shpirti im

Refreni:
Dit e nat e kujtoj
Nat e dit e dashuroj
Por si hije por si hyri
E vështroj me dashuri

Dit e nat e kujtoj
Nat e dit e dashuroj
Por si hije por si hyri
E vështroj me dashuri

Kur më flet e me shikon zemrën si shigjet ma shpon
Pse më do ajo më thot dhe i nxjer dy pika lot

Refreni:
Asaj dorën une ja zgjas
Buzë më buzë asaj i flas
Si në ëndër vet'më shkon
Fell ne zemër më qendron

Asaj doren une ja zgjas
Buzë më buzë asaj i flas
Si në ëndër vet'më shkon
Fell në zemër më qendron

Eja Vash me gëzo si ne këngë më qetso,
zdritsh si hëna ndër të tjera,
dot na vje një dit pranvera


Ky tekst u dërgua nga d0menix@live.com
Më Shumë Këngë Nga Milaim Mezini:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet