Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Milaim Mezini & Mahmut Ferati - Potpuri Këngësh  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Mahmut Ferati

15/06/2011

2011-06-15T14:27:33+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Potpuri Këngësh" kënduar nga Milaim Mezini & Mahmut Ferati.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Ganimete Jashanica. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Oj lujla e bjeshkes o
Oj lulja e kuqe
A i ke mbushun vjetet o
Per me u bamun nuse

A ke çel a je tuj çel
Oj e mira lule
O çilu pra se erdh pranvera
Me er lule shum e

...

E buzqesh goca moj
Hajde ne dritare x2

E i buzqesh djalit
Djalit te ri beqar e x2

Jake moj Jake
Jake moj bubulake
Lalen tat o
Ç'e bone merak e x2

...

Ne nje are ne nje o moj lendine
Trendeline moj trendeline x2

Dy faqet si portokalle
Aman djalo seç m'i vrave
Aman djalo seç m'i vrave
O po un e mjera x2

...

Nen nje portokalle moj
Te ndala un ty
Lulet e limonit moj
Te bishin mbi kry x2

Ule koken poshte moj
Seç me dogji malli
Vinte gusha jote moj
Arom portokalli x2

...

Ore djalo shum premtove
Besen jo s'e mbajte ti
Gjithçka dhe ti e harrove
M'i verbove syt e mi

Ishe ti nje goj sherbet
Por me bere shkrumb e shkret
Plag e ndeze shpirtin tim
Qe kur ike m'len n'pikllim

M'thoshe lule m'thoshe xhan
Oo pse m'ke lan
Syt me lot me kan verbu
Oo sa te duMë Shumë Këngë Nga Milaim Mezini:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet