A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Milaim Mezini - Kaçanik Deri N'boletin


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

19/12/1985

1985-12-19T23:58:23


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kaçanik Deri N'boletin" kënduar nga Milaim Mezini.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Milaim Mezini i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Bijt E Sefes. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

E ne Kaqanik-o,
Dej ne Boletin-e,
E te tan o Kosova,
Hej o mlu o me tim-e,
E po mlu o me tim-o,
E na i ka dal flaka,
E po e dogj n'topa,
Paj o Dergut Pasha.

E po qka ken rët-o,
E qe po vetojne-e,
E po dy dragoj-o,
More po luftojne-e,
E po ne Kaqanik-o,
Deri n'Carraleve-e,
O po Isa Beg-o,
O Idriz Sefer.

E po Dergut Pasha,
E me njiqin mije-e,
Edhe Isa Beg-o,
E me Shqiptari-e,
Edhe kadal Pash-e,
Se s'je n'rrumeli-e,

Edhe kadal Pash-o,
Se s'je n'rrumeli-e,
E po tash po sheh e,
O kta guro me sy-e,
Edhe e djeg veten,
Edhe t'pervloj ty-e !Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019